Љоренте

  во

  Италијанскиот прволигаш Наполи официјално информираше дека успеале да постигнат договор со француски Лил за ангажман на 21-годишниот напаѓач Виктор Осимен. ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Виљареал нема да игра во Лигата на шампионите. Таму ќе играат Реал Мадрид, Барселона, Атлетико Мадрид и Севиља. Сонот за „жолтата подморница“ заврши вечерва по ...
  сите 212 | | | веќе видена

  Реал Сосиедад направи голем исчекор кон настап во Европа со победа вечерва од 2:1 против Вилјареал на гостински терен. Гостите беа подобри во второто полувреме ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Можеби прва асоцијација за најголемиот трошаџија кај фановите е еден од двата „пластични“ тима како ги нарекуваат Манчестер сити и ПСЖ поради нивните ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалскиот клуб Беневенто е нов патник во Серија А откако и математички ја обезбедија титулата во Серија Б на цели седум кола до крајот на првенството. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  ВАР технологијата во Шпанија е на удар на љубителите на фудбалот. Многу често преку неа клубовите добиваат „подароци“, а други биваат оштетувани. Слична ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид со 2-1 го победи Алавес во последниот денешен меч од Примера, добија и подарок пенал и покрај тоа што ВАР функционира. Шпанија Тимот на Диего ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид со 2-1 го победи Алавес во последниот денешен меч од Примера, добија и подарок пенал и покрај тоа што ВАР функционира. Тимот на Диего Симеоне ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Од светските фудбалски ѕвезди навикнати сме да очекуваме се и сешто, но тоа што го направи ѕвездата на Атлетико Мадрид, Маркос Љоренте до сега не е видено. ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Маркос Љоренте од класичен дефанзивен играч за врска се претвори во крајно офанзивен играч во системот на Чоло Симеоне, а младиот везен фудаблер до толку добро ...
  сите 22 | | | веќе видена