Клиперси

  во

  Од таборот на Лос Анџелес Клиперс му соопштиле на Милош Теодосиќ дека повеќе нема да сметаат на него во преостанатиот дел од сезоната. Капитенот на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни девет натпревари, а најинтересно беше во натпреварот помеѓу Денвер и Сакраменто. Денвер стигна до нова победа ...
  сите 44 | | | веќе видена

  НБА лигашот Лос Анџелес Клиперс се ослободи од српскиот интернационалец Милош Теодосиќ па така клубот направи простор за размена со други тимови. Теодосиќ ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Од таборот на Лос Анџелес Клиперс му соопштиле на Милош Теодосиќ дека повеќе нема да сметаат на него во преостанатиот дел од сезоната. Капитенот на ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Од таборот на Лос Анџелес Клиперс му соопштиле на Милош Теодосиќ дека повеќе нема да сметаат на него во преостанатиот дел од сезоната. Капитенот на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни шест натпревари. Хрватскиот кошаркар Бојан Богдановиќ ја водеше Индијана до победа над Клиперси со 116:92. ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Кон завршницата на регуларниот дел од сезоната на НБА лигата, стигна уште еден трејд. Овој пат размена на кошаркари направија екипите на ЛА Клиперс и ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Српскиот кошаркар Бобан Марјановиќ конечно си замина од Лос Анџелес Клиперс каде не добиваше голема минутажа. Сега „џинот“ кој игра на центарската позиција ...
  сите 6 | | | веќе видена