Клиперси

  во

  Tри интересни натпревари беа одиграни изминатата ноќ во НБА лигата. Кошаркарите на Денвер ја победија Атланта со 138:93. Хернангоме з беше најрасположен во ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Шампионот Голден Стејт им се врати на победите, утрово на домашен паркет ја доби пресметката со Атланта со 110-103, но во фокусот беше суспензијата на Дрејмонд ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Голден Стејт Вориорс повторно изгуби, овој пат од ЛА Клиперс со тесен резултат во продолжението ид пет минути од 121-116. Голден Стејт играше без повредениот ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни девет натпревари. Најинтересно беше во натпреварот помеѓу Лос Анџелес Клиперси и Голден Стејт каде што славеа ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа четири натпревари, а секако најголемо изненадување е поразот на шампиониот Голден Стејт. Шампионскиот тим на Голден ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Во кошаркарската арена „ТД Гарден“, Бостон Селтикс одигра маестрална партија против тимот на Милвоки Бакс со резултат од 117-113. Воедно ова беше прв пораз за ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни шест натпревари. Денвер продолжи со победите, нова жртва беше тимот на Кливленд (91:110). Наџентси овој пат беа ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Торонто Рапторс продолжува со одличните игри во НБА лигата. На ред дојде и тимот на Филаделфија Сиксерс, кои ја почувствуваа силата на Рапторси и беа поразени ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни девет натпревари. Лос Анџелес Клиперси паднаа во Оклахома која ја запиша втората победа во низа после лошиот старт. ...
  сите 102 | | | веќе видена