Карпош Соколи

  во

  Се поинтересни стануваат натпреварите во Втората лига. Не толку според квалитетот отколку поради изедначеноста на лигата и тоа на двете страни, како на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Холанѓанецот Шарлон Клоф, кој во 2017 година како играч на МЗТ Скопје Аеродром беше МВП на финалето на плејофот во нашето првенство, покажува дека за него не е ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Старт на подготовките на видно изменетиот Пелистер. Новиот шеф на стручниот штаб Предраг Созовски, кој дојде на местото на Зоран Петковски, одлучи дека шестиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со отпаѓањето на Струмица и Карпош Соколи во Втората лига заврши плејаут разврската во Првата македонска кошаркарска лига. Струмичани и минатогодишниот ...
  сите 61 | | | веќе видена