Карпош Соколи

  во

  Охрид создава конкурентен тим за наредната сезона, донесени се неколку квалитетни засилувања, а најискусен меѓу новите кошаркари е Игор Пенов. Поранешниот член ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Шпанскиот второлигаш Мелилја е нов клуб на македонскиот кошаркарски репрезентативец Стојан Ѓуроски. Гостиварското крило сезонава играш за Уеска, со која не ...
  сите 7 | | | веќе видена

  По најавата дека Перо Антиќ ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација, денеска преку соопштение до јавноста од група спортски ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Се ближат изборите за прв човек на Македонската кошакарска федерација (МКФ), а со тоа се вжестува и атмосферата, па така откако беа официјализирани ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По најавата дека Перо Антиќ ќе се кандидира за претседател на Македонската кошаркарска федерација, денеска преку соопштение до јавноста од група спортски ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ненад Димитријевиќ го очекува тешка битка за минутажа во Хувентуд до крајот на сезонава откако шпанскиот клуб денеска потпиша договор со Тадус Мекфејден. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тренерот на КК Карпош Соколи и селекторот на У18 машкиот национален тим, Михаил Наумовски, со демант се огласи до „СПОРТМЕДИА" за текстот за случувањата на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Гостите од Александровац добро се држеа во првото полувреме од дуелот со Будуќност, но во второто доживеа вистински бродолом, и на крајот загубија со убедливи ...
  сите 4 | | | веќе видена