Карим Бензема

  во

  Со големото дерби меѓу Реал Мадрид и Севилја ќе биде отворена саботната програма во шпанската Примера, меч пред кој Сантијаго Солари истакна дека ќе смета на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Овој медиум како најголема причина за пристигнувањето на Зидан го истакнува Кристиано Роналдо. Освен тоа се додава дека ако Зидан пристигне ќе го доведе својот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Шпанскиот медиум „Мундо Депортиво“ изимината вечер лансираше „бомба. Имено, според нивните информации Зинедин Зидан на лето ќе го превземе италијанскиот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, ќе биде опериран во недела, откако доби фрактура на десната рака за време на мечот со Бетис, потврди „Марка“. Бензема ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Германскиот бундеслигаш Лајпциг во обид да го задржи во својот тим и по завршувањето на тековната сезона, му понуди на голгетерот Тимо Вернер договор кој ќе го ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Спортски.мк и денес е тука да ви ги пренесува случувањата на трансфер пазарот ширум светот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука можете да се потсетите што вчера се ...
  сите 11 | | | веќе видена