Јанковиќ

  во

  Во Домот на култура „Илинден“ денеска беа изложени 30 дела изработени во техника акрил на платно и масло на платно направени за време на 16-та меѓународна ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во Домот на култура „Илинден“ денеска беа изложени 30 дела изработени во техника акрил на платно и масло на платно направени за време на 16-та меѓународна ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во Домот на култура „Илинден“ денеска беа изложени 30 дела изработени во техника акрил на платно и масло на платно направени за време на 16-та меѓународна ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Дека воздухот во најголем дел до градовите во Македонија е загаден веројатно не е никакво изненадување. Колкав проблем е ова за граѓаните веројатно најдобро се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Германката Лаура Зигмунд ја постигна најголемата победа во кариерата и во три сета успеа да ја елиминира двојната шампионка на Отвореното првенство на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Ден пред почетокот на седницата за конечно усвојување на уставните измени, премиерот Заев прифати едно од неколкуте последни барања на Алијансата на Албаците ...
  сите 30 | | | веќе видена

  НАТО е заинтересиран да бидат донесени клучните одлуки што треба да се донесат, а се однесуваат на интеграцијата на земјата во Алијансата, порачал шефот на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Пратеникот и организациски секретар на Демократската Унија за Интеграција, Артан Груби денеска на средба со шефот на Канцеларијата на НАТО во Македонија, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  ДУИ го подржува севкупниот процес за интеграција на Македонија во НАТО и Европската Унија како конкретен придонесувач во постигнување на Преспанскиот Договор, ...
  сите 68 | | | веќе видена