Галијани

  во

  На крајот од декември 2018 Милан одново пушти во продажба сезонски карти за втората полусезона. Екипата беше шеста, на само неколку бода од четвртото место, а ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Милан, Силвио Берлускони вели дека сегашниот тактички пристап на „росонерите“ го нервира, додавајќи дека го „исклучува телевизорот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо се потсети за славни времиња, во кои тој ги бранеше боите на „росонерите“ како фудбалер. Стратегот обрна внимание и на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Aдријано Галијани беше прв оперативец на Милан во времето на најдобрите денови кога овој клуб го предводеше Силвио Берлусокони. Во времето кога Галијани беше ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Адријано Галијани долги години беше алфа и омега во калчолигашот Милан, во периодот во кој клубот под водство на Силвио Берлускони ги имаше најдобрите и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Една од најзабележителните фигури во модерната историја на Милан – поранешниот извршен директор, Адријано Галијани, направи исклучително интересно признание за ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Адријано Галијани цели три децении беше десна рака на Силвио Берлускони и заедно со претседателот беше најзаслужен за сите големи успеси кои ги оствари ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Масимо Мирабељи откри детали од преговорите со Џиџо Донарума за продолжување на соработката, поранешниот спортски директор на Милан вели дека го поразил Мино ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Адријано Галијани, претседателот на фудбалскиот клуб Монца, ги презентираше своите видувања за актуелниот тим на Милан. Галијани им дава предност на миланските ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Адријано Галијани, претседателот на фудбалскиот клуб Монца ги презентираше своите видувања за актуелниот тим на Милан. Галијани им дава предност на миланските ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Адријано Галијани, претседателот на фудбалскиот клуб Монца, ги презентираше своите видувања за актуелниот тим на Милан. Галијани им дава предност на миланските ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Адријано Галијани во овие моменти работи како оперативец на Монца во новиот проект на Силвио Берлускони, но незаборавниот директор на „росонерите“ и натаму со ...
  сите 9 | | | веќе видена