Ferrari

  во

  Папата Франциско денеска на почетокот на Конференцијата за борба против свештеничкото сексуално злоставување деца, предупреди дека е потребно повеќе од само ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во организација на папата Франциско, утре во Рим почнува самит посветен на спречувањето на сексуално злоставување во рамките на Католичката црква. Целта на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Италијанскиот тим во Формула 1 Скудерија Ферари го претстави новиот болидот со кој Себастијан Фетел и Чарлс Леклерк ќе се натпреваруваат во новата сезона. ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Америкканскиот глумец и режисер Џорџ Клуни се враќа на телевизиските екрани со адаптација на романот „Финта 22“, па по тој повод изјави дека целта на новата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Додека милиони луѓе ја напуштаат Венецуела поради сиромаштија, немање на храна, лекови, струја, вода и други основни работи за живот, за некои пак и не е така ...
  сите 156 | | | веќе видена