Еврогрупата

  во

  Европската комисија признава дека ситуацијата во Грција останува и натаму тешка, и покрај враќањето на економскиот раст и излегувањето на земјата од ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Германија го одложи конечното плаќање на спасувачката финансиска помош за Грција, сигнализирајќи за тоа колку тешко ќе биде за оваа балканска земја да ја врати ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во секој дел на Грција расте отпорот против договорот за името на Македонија, а протести имаше во повеќе градови и денес, објави „То вима".За денес во 20 часот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  По состанокот на Европската социјалистичка партија, јави дописничката на МИА од Атина. Според грчката новинска агенција АНА-МПА, на вчерашниот состанок во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Верувам дека историјата ќе ги оправда прогресивните сили и во двете земји, кои ги надминаа разликите од минатото и заедно создаваат надежна иднина, напиша ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Верувам дека историјата ќе ги оправда прогресивните сили и во двете земји, кои ги надминаа разликите од минатото и заедно создаваат надежна иднина, напиша ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Според грчката новинска агенција АНА-МПА, на вчерашниот состанок во Брисел, една од темите на европските социјалисти, бил и Договорот од Преспа. Верувам дека ...
  сите 80 | | | веќе видена

  Верувам дека историјата ќе ги оправда прогресивните сили и во двете земји, кои ги надминаа разликите од минатото и заедно создаваат надежна иднина, напиша ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Верувам дека историјата ќе ги оправда прогресивните сили и во двете земји, кои ги надминаа разликите од минатото и заедно создаваат надежна иднина, напиша ...
  сите 89 | | | веќе видена