Џејмс Бонд

  во

  Русите осомничени од Британија дека биле испртени да ги отрујат поранешниот агент Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија со „новичок“, го прекинаа молкот и ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Во почетокот на 70-те години од минатиот век советските телевизии беа преполни со домашни програми и емитуваа многу мала содржина на странски програми. Ниту ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Откако Дени Бојл го напушти проектот, 25-от Џејмс Бонд филм се соочува со нови проблеми. Снимањето најверојатно ќе се одложи, а тоа е поради други обврски на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пијачката која ја држиме во рака кажува многу за нас. Сите ние пиеме различни пијалоци во различни прилики, но она што ќе го нарачате во бар, во добар ресторан ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На британската актерка, 83-годишната Џуди Денч, на пошироката публика најпозната по улогата на „М“ во серијалот за Џејмс Бонд, на шпанскиот филмски фестивал во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Англискиот режисер Дени Бојл наводно се одлучил да го напушти снимањето на филмот за Џејмс Бонд затоа што не сакал да го убие славниот агент 007.Сепак, тој ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Англискиот режисер Дени Бојл наводно се одлучил да го напушти снимањето на филмот за Џејмс Бонд затоа што не сакал да го убие славниот агент 007. Сепак, тој ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Британскиот режисер Дени Бојл се откажал од режијата на новиот Џемс Бонд поради „креативни разлики”, изјавил продуцентот на франшизата вредна повеќе милијарди ...
  сите 10 | | | веќе видена