Давид Луиз

  во

  Гонзало Игуаин постигна два атрактивни погодоци на премиерлигашкото деби во дресот на Челси, а со овој ефект против фенерџијата Хадерсфилд направи нешто што на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  После непријатниот пораз од Борнмут од 4:0, Челзи денеска со 5:0 се „истури“ врз Хадерсфилд. Својот прв гол во дресот на „сините“ го постигна Гонзало Игуаин, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Челси со убедливи 5-0 го победи Хадерсфилд а два гола беа дело на новото засилување, Гонзало Игуаин. Англија Аргентинскиот фудбалер почна да ги оправдува ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Екипата на Челси славеше лесна и убедлива победа против Хадерсфилд со 5-0, а на натпреварот се истакна новото засилување Гонзало Игуаин кој ги постигна првите ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Гонзало Игуаин ги постигна првите голови во дресот на Челси. „Сините“ во 25 коло убедливо го поразија последно пласираниот тим во лигата Хадерсфилд. Тимот на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Челзи во 25-тото коло од Премиер лигата на „Стенфорд Бриџ“ го разби Хадерсфилд со убедливи 5:0. После бламажата и поразот од Бурнемот во минатото коло (4:0), ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Маурицио Сари беше бесен на своите фудбалери по поразот од Бурнмаут, но дефинитивно ова попладне може да биде задоволен од реакцијата која ја имаа неговите ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Борнмут му нанесе тежок пораз на Челси, „сините" за прв пат по 1996 годинија загубија со четири гола разлика во Премиерлигата, Ливерпул делумно го искористи ...
  сите 21 | | | веќе видена

  А по завршувањето на тековната сезона исто така многу звучни имиња ќе бидат на располагање на фудбалскиот трансфер пазар. Поточно во продолжение ќе ви одвоиме ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Додека за сите оние фудбалери кои имаат долгогодишни договори со своите клубови и заинтересираните купувачи мроаат да платат оштета, со играчите кои договорот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Челси влезе фуриозно на вечерашниот натпревар на „Стемфорд Бриџ“ во полуфиналето на Карабао Купот, максимално мотивиран по минималниот пораз од 1:0 кој го ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Челси се пласираше во финалето на Лига купот на Англија откако во полуфиналната пресметка дури по пенал-рулетот беше подобар од Тотенхем победувајќи со 4-2. Во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Маурицио Сари воопшто не се штедеше по поразот од Арсенал во дербито на „Емирејтс“ и брутално распали по своите ѕвезди на кои им порача дека се имаат навикнато ...
  сите 49 | | | веќе видена