Daily

  во

  Ова е првата љубовна врска на Џони Деп после скандалозниот развод со актерката Амбер Херд. Џони Деп (55), планира да се ожени со дваесетгодишната русинка, ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во шокантното сведоштво во "New York Times" опишани биле детали од злосторствата кои припадниците на специјалните сили на американската војска ги извршиле во ...
  | | веќе видена

  Војводата и војвотката од Сасекс, Принцот Хари и Меган Маркл во моментов се соочуваат со две големи промени во животот – се навикнуваат на новиот дом во кој ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Докторот по име Тони Адкинс за кратко стана вирална сензација откако објави видео во кое им го разубавува денот на малите пациенти со забавен танц на познати ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сопственикот на компанијата ASOS , најбогатиот дански милијардер Андерс Повлсен Холсим објави дека три од четирите негови деца загинаа во терористички напад во ...
  сите 523 | | | веќе видена

  Три калуѓерки од САД заработуваат речиси милион евра годишно од производство и продажба на марихуана во здравствени цели. Тие одлучиле самите да одгледуваат и ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Познатата актерка Анџелика Хјустон изјавила дека ги поддржува напорите да се забрани трговијата со крзно во престолнината на модната индустрија – Њујорк. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Дарел Брикер, канадски политолог, во своето истражување открива дека светот би можел да се соочи со големи проблеми поради недостиг на жени. Тој во својата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тој спаѓа во групата елитни меѓународни нуркачи кои учествувале во потрагата по 12-те деца на Тајланд, кога се изгубиле во пештерата заедно со тренерот, во ...
  сите 3 | | | веќе видена