Цибона

  во

  На денешен ден пред точно 26 години, во сообраќајна несреќа кај Инголштад во Германија, загина еден од најголемите кошаркари од просторот на поранешна ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На денешен ден пред точно 26 години, во сообраќајна несреќа во германскиот град Инголштад почина еден од најдобрите европски кошаркари на сите времиња, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Денес изминуваат 26 години од сообраќајната несреќа во германски Инглоштад во која животот трагично го загуби еден од најдобрите европски кошаркари, Дражен ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Цибона се нови шампиони на Хрватска откако во четвртиот меч од финалната серија по четвртипат го совладаа досегашниот шампион, тимот на Цедевита ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Распадот на Југославија ги примора бројни спортисти родени во мешани бракови да бираат за која држава ќе настапуваат. Последен во низата е еден од најдобрите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Распадот на Југославија ги примора бројни спортисти родени во мешани бракови да бираат за која држава ќе настапуваат. Последен во низата е еден од најдобрите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Средба на кошаркарските легенди од поранешна СФРЈ по повод одбележувањето на 80. роденден на кошаркарскиот тренер Лазар Лечиќ, денеска се одржа во просториите ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Градоначалникот Шилегов денеска оствари средба со кошаркарските легенди од поранешна СФРЈ кои престојуваат во Скопје по повод одбележувањето на 80. роденден на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Средба на кошаркарските легенди од поранешна СФРЈ по повод одбележувањето на 80. роденден на кошаркарскиот тренер Лазар Лечиќ, денеска се одржа во просториите ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Средба на кошаркарските легенди од поранешна СФРЈ по повод одбележувањето на 80. роденден на кошаркарскиот тренер Лазар Лечиќ, денеска се одржа во просториите ...
  сите 28 | | | веќе видена