Бошко Ѓуровски

  во

  Во повеќето земји преодниот рок за трансфер на фудбалери е затворен. Меѓу нив е и Македонија, но останаа уште неколку наши играчи кои што во моментов се ...
  | | веќе видена

  Бошко Ѓуровски во емотивното излагање на комеморацијата посветена на Драгослав Шекуларац, потсети колкава трага остави човекот кој беше роден во Штип, а потоа ...
  | | веќе видена

  28 декември 2018 1825.- Умрел Жак Давид, голем француски сликар, основач и главен претставник на класицизмот. Меѓу неговите познати дела се „Наполеоновото ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Заигра во сите младински селекции на Македонија,а на 26 мај 2014-та тогашниот селектор Бошко Ѓуровски му даде шанса во сениорскиот тим.Минатата година ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски селектор Бошко Ѓуровски е назначен за нов тренер на јапонскиот второлигаш Кјото Санга. Ѓуровски, кој крајот на минатата сезона го заврши ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски репрезентативец, Марио Ѓуровски, штотуку ја заврши сезоната во Тајланд. 32-годишникот на 34 натпревари за Бангкок Јунајтед, сезонава имал учинок од 17 гола и исто толку асистенции. Ѓуровски кој е син а ѕвездата на Партизан и Црвена звезда Милко Ѓуровски и внук на поранешниот селектор на Македонија Бошко Ѓуровски, за Македонија има одиграно 12 натпревари. „Македонија и репрезентацијата: настапите и времето никогаш нема да ги заборавам. Со доаѓањето на Тајланд и натаму ме повикуваа (во тој момент селектор беше Џон Тошак), но во договор со тогашниот клуб Муанг Тхонг, во мирување ја ставив својата репрезентативна кариера. Причината е што лигата не ги следеше термините на ФИФА и УЕФА што значи дека годишно би пропуштал повеќе од 10 натпревари во првенството. Тоа не беше можно и се решив да престанам да игра за репрезентацијата“, рекол Марио Ѓуровски. во интервју за „Спортклуб“. Целото интервју на Ѓуровски можете да го прочитате на следниот линк
  | | веќе видена

  Поранешниот македонски репрезентативец, Марио Ѓуровски, штотуку ја заврши сезоната во Тајланд. 32-годишникот на 34 натпревари за Бангкок Јунајтед, сезонава имал учинок од 17 гола и исто толку асистенции. Ѓуровски кој е син а ѕвездата на Партизан и Црвена звезда Милко Ѓуровски и внук на поранешниот селектор на Македонија Бошко Ѓуровски, за Македонија има одиграно 12 натпревари. „Македонија и репрезентацијата: настапите и времето никогаш нема да ги заборавам. Со доаѓањето на Тајланд и натаму ме повикуваа (во тој момент селектор беше Џон Тошак), но во договор со тогашниот клуб Муанг Тхонг, во мирување ја ставив својата репрезентативна кариера. Причината е што лигата не ги следеше термините на ФИФА и УЕФА што значи дека годишно би пропуштал повеќе од 10 натпревари во првенството. Тоа не беше можно и се решив да престанам да игра за репрезентацијата“, рекол Марио Ѓуровски. во интервју за „Спортклуб“. Целото интервју на Ѓуровски можете да го прочитате на следниот линк
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски репрезентативец, Марио Ѓуровски, штотуку ја заврши сезоната во Тајланд. 32-годишникот на 34 натпревари за Бангкок Јунајтед, сезонава имал учинок од 17 гола и исто толку асистенции. Ѓуровски кој е син а ѕвездата на Партизан и Црвена звезда Милко Ѓуровски и внук на поранешниот селектор на Македонија Бошко Ѓуровски, за Македонија има одиграно 12 натпревари. „Македонија и репрезентацијата: настапите и времето никогаш нема да ги заборавам. Со доаѓањето на Тајланд и натаму ме повикуваа (во тој момент селектор беше Џон Тошак), но во договор со тогашниот клуб Муанг Тхонг, во мирување ја ставив својата репрезентативна кариера. Причината е што лигата не ги следеше термините на ФИФА и УЕФА што значи дека годишно би пропуштал повеќе од 10 натпревари во првенството. Тоа не беше можно и се решив да престанам да игра за репрезентацијата“, рекол Марио Ѓуровски. во интервју за „Спортклуб“. Целото интервју на Ѓуровски можете да го прочитате на следниот линк
  сите 7 | | | веќе видена

  Поранешниот македонски репрезентативец, Марио Ѓуровски, штотуку ја заврши сезоната во Тајланд. 32-годишникот на 34 натпревари за Бангкок Јунајтед, сезонава имал учинок од 17 гола и исто толку асистенции.Ѓуровски кој е син а ѕвездата на Партизан и Црвена звезда Милко Ѓуровски и внук на поранешниот селектор на Македонија Бошко Ѓуровски, за Македонија има одиграно 12 натпревари.„Македонија и репрезентацијата: настапите и времето никогаш нема да ги заборавам. Со доаѓањето на Тајланд и натаму ме повикуваа (во тој момент селектор беше Џон Тошак), но во договор со тогашниот клуб Муанг Тхонг, во мирување ја ставив својата репрезентативна кариера. Причината е што лигата не ги следеше термините на ФИФА и УЕФА што значи дека годишно би пропуштал повеќе од 10 натпревари во првенството. Тоа не беше можно и се решив да престанам да игра за репрезентацијата“, рекол Марио Ѓуровски. во интервју за „Спортклуб“.Целото интервју на Ѓуровски можете да го прочитате на следниот линкизвор: Makfax
  сите 8 | | | веќе видена