Бирмингем

  во

  Експертите веќе долго време предупредуваат дека прекумерната телесна тежина е главен фактор на ризик за корорнарна срцева болест. Сепак, сега здравствените ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Според пишувањето на српските медиуми, управата на Црвен звезда е пред реализација на трансфер на поранешен напаѓач на премиерлигашот Манчестер Јунајтед, што ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Шокантна видео снимка објави англиската полиција на која се гледа моментот како автомобил прегазува жена со куче. На снимката се гледа како една жена додека го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Минијатурни костуми за капење, исончан тен, забави и плажи - тоа е за сè што секогаш се пишува за Деми Роуз. Нејзините облини редовно се опишуваат како „бујни“ ...
  сите 4 | | | веќе видена

  ВАР системот не функционира како што треба во Англија цела сезона, а дека постои недефиниран аршин во чудната примена на модерната технологија на Островот се ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Во Велика Британија се регистрирани најголем број дополнителни смртни случаи во Европа во првата половина на 2020 година, додека Шпанија има највисок пик на ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Во Велика Британија се регистрирани најголем број дополнителни смртни случаи во Европа во првата половина на 2020 година, додека Шпанија има највисок пик на ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Во Велика Британија се регистрирани најголем број дополнителни смртни случаи во Европа во првата половина на 2020 година, додека Шпанија има највисок пик на ...
  сите 59 | | | веќе видена

  „Скај Спортс“ јавува дека од таборот на Манчестер Јунајтед ќе се откажат од намерата да го ангажираат фудбалерот на Астон Вила, Џек Грилиш. За услугите на ...
  сите 148 | | | веќе видена

  „Скај Спортс“ јавува дека од таборот на Манчестер Јунајтед ќе се откажат од намерата да го ангажираат фудбалерот на Астон Вила, Џек Грилиш. За услугите на ...
  сите 132 | | | веќе видена