Бета

  во

  Пченката е вредна сезонска намирница која нема да ве оптеретува со вишок калории, и ќе ви обезбеди јаглехидрати, брзо достапна енергија и витамини. Пченката е ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Повеќето од нас во текот на карантинот уживавме во разни и честопати нездрави десерти. Сепак, дојде време да се излезе надвор, а многумина добија по некој ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Повеќето од нас во текот на карантинот уживавме во разни и честопати нездрави десерти. Сепак, дојде време да се излезе надвор, а многумина добија по некој ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Исчистете го организмот од наталожените токсини, а во истовреме уживајте во одличниот вкус на здрав напиток од овошје и зеленчук. Повеќето од нас во текот на ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Повеќето од нас уживаа во различни, честопати нездрави третмани за време на карантинот. Сепак, време е да излеземе надвор, а многумина од нас добија неколку ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Грозјето со своите сочни, слатки или кисели зрна нуди изобилство на хранливи материи, витамини и минерали потребни за нашето тело. Секое зрно е добар извор на ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Списокот на долгорочни симптоми на Ковид-19 е подолг и поразновиден отколку што можеше да замисли научната заедница; од замор и брзо чукање на срцето, до ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Британска компанија соопшти дека често употребуван лек може да ги намали шансите заразените со коронавирус да развијат тешка форма на болеста, што е добра вест ...
  сите 55 | | | веќе видена

  1. Праските помагаат за здравјето на очите Бојата на праска е јасен знак дека тие се полни со витамин А, хранливи материи што се важни за здрави очи и супер ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Ова азиско овошје се истакнува по своите лековити својства, чиј опсег е многу широк – од обични настинки до сериозни заболувања. Дињата го подобрува видот ...
  сите 25 | | | веќе видена