ДРАМА СРЕДЕ СКОПЈЕ НА ПАРТИЗАНСКА: Со пиштол влегол во...

На 19.04.2017 година во 08.50 часот во ЕИК било пријавено дека во Скопје, во казино на бул.„Партизански Одреди“ непознат сторител извршил разбојништво над вработените. Сторителот со закана со пиштол од вработените одзел околу 30.000 денари, по што побегнал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот. Loading...

⇐ DailySky MK ⇒