За Забава

Австралиецот Симон Доранте-Деи тврди дека принц Чарлс и војвотката од Корнуол Камила, се негови вистински родители. Според него, принцезата Дијана знаела за ...
сите 25 | | | веќе видена

Audi ги претстави редизајнираните „TT RS Coupe“ и „Roadster“. Најмоќните „TT“ модели претрпеа помали стилски модификации, напред и позади, вклучувајќи ги и ...
сите 6 | | | веќе видена

HBO ги објави првите фотографии од осмата, последната сезона на серијата Game of Thrones, која започнува со емитување во април оваа година. Судејќи според овие ...
сите 3 | | | веќе видена

Сите поискусни спортисти знаат дека честите и интензивни тренинзи мора да бидат подкрепени со правилна тренинг исхрана за да се постигнат посакуваните ...
сите 8 | | | веќе видена

Манчестер сити се врати на првото место во Премиер лигата (барем привремено), откако на тешкото гостување кај Евертон си замина со 2:0 победа, која може да ...
сите 7 | | | веќе видена

next