За Забава

Бурак Озчивит и Фахрије Евџен беа магнети за погледи на премиерата на „Can Feda“ во Истанбул. Турските актери, кои кај нас се прославија со улогите на Неџла од ...
сите 7 | | | веќе видена

Браќата Дафер, креатори на „Stranger Things” се обвинети дека “ја украле” идејата за популарната серија од краток филм излезен во 2012 година. Креаторите на ...
сите 4 | | | веќе видена

Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли прошетаа на црвениот килим на премиерата на филмот Тивко место, како би ги подржале своите пријатели Џон Красински и Емили Блант ...
сите 7 | | | веќе видена

Голден Стејт Вориорс во интересен натпревар на гости против тимот на Оклахома Сити Тандер победи со резултат од 111:107. Кевин Дурант со 34 поени успеа да го ...
сите 110 | | | веќе видена

Реал Мадрид синоќа во Торино славеше со високи 3:0 на првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите, па избраниците на Зидан практично со една нога се ...
сите 28 | | | веќе видена

HBO го објави трејлерот за претстојниот документарен филм за животот на легендарната тенисерка Серена Вилијамс под името “Being Serena” кој ќе открие интересни ...
сите 5 | | | веќе видена

next