Драго ми е што денеска ја примивме и новата група од 125 професионални војници. Со тоа ја подмладуваме Армијата и создаваме идни генерации кои што ќе ја ...
сите 70 | | | веќе видена

✅ Исплативме 300 милиони евра субвенции ✅ Воведовме „зелена“, 30% поевтина нафта за земјоделските машини ✅ Враќаме назад 200 милиони денари за 55.000 ...
сите 76 | | | веќе видена

Пишува: Eрол Ризаов Професоре ете толку имав да Ви кажам, знаете како во онаа приказната на Насредин оџа со писмото до една анама. Му рекла комшиката на оџата ...
сите 4 | | | веќе видена

Оние што ја бришат Македонија и Македонците, само прават уште една злоупотреба на својата земја и својот народ, кои ги ништеа и ограбуваа безмилосно цела ...
сите 2 | | | веќе видена

Во рамки на работните активности во текот на летото, членот на ЦО и министер за земјоделство шумарство и водостопанство, Трајан Димковски придружуван од членот ...
сите 10 | | | веќе видена

Во случај кога осигуреното лице од здравствени или други причини не е во можност лично да го подигне лекот во аптеката, лекот на рецепт во негово име може да ...
сите 19 | | | веќе видена

Досега, мерката за поврат на 15 отсто од платеното ДДВ за граѓаните, дава одлични резултати. Од 1 јули до 5 август скенирани се 8,5 милиони фискални сметки. По ...
сите 42 | | | веќе видена

ЦИВИЛИТЕ ПОСТОЈАНО ПОТСЕТУВААТ ЗА ИЗБОРНИОТ СПИСОК! ВО ПРИЛОГ Е КОЛУМНАТА НА НАШАТА КОЛЕШКА БИЛЈАНА ЈОРДАНОВСКА, ОБЈАВЕНА ВО АВГУСТ МИНАТАТА ГОДИНА - „ВО ЧИЈ ...
сите 19 | | | веќе видена

Инспекторите поради лоши санитарно-хигиенски услови издале забрани во четири училишта – за една спортска сала, една фискултурна сала, како и за санитарните ...
сите 3 | | | веќе видена

❗️Од денеска, се укинуваат квотите на лекови за месец август во аптеките во регионите на Охрид, Струга, Ресен, Дојран и Гевгелија. Со оваа одлука, во фази ...
сите 48 | | | веќе видена

next