„Повторувам дека во интерес на предистрагите и истрагите кои се водат во Jавното обвинителство кое го водам, повеќе пати сум разговарала со разни лица, во обид ...
сите 188 | | | веќе видена

Планирате патување во Лондон? Оваа веб страница ќе ви помогне со тоа што ќе ви понуди некои супер места коишто треба да ги посетите додека сте таму според ...
сите 3 | | | веќе видена

Членката на ЦО Сања Лукаревска, придружувана од претседателот на ОО Штип Александар Кангалов и други членови на СДСМ, учествуваа на маалска средба со жителите ...
сите 7 | | | веќе видена

Најодговорно се спротивставувам на оркестрираните обиди да се стави знак на еднаквост меѓу криминалците и оние кои не се тоа, меѓу корумпираните и оние кои ...
сите 56 | | | веќе видена

СДСМ: Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ денеска ечеше носечката песна од филмот „Кум“. Белиот дворец е симбол на криминал и корупција и токму таа музика најмногу му ...
сите 15 | | | веќе видена

Наредник Сашка Кнежевиќ во наредните 10 месеци ќе ја посетува Високата школа за подофицери во Загреб и е прва жена од нашата Армија што ќе оди на такво ...
сите 4 | | | веќе видена

Започна етапното укинување на квотите за лекови во аптеките. Во првата фаза, укинати се квотите во аптеките во Охрид, Ресен, Струга, Дојран и Гевгелија. Со ...
сите 13 | | | веќе видена

Дали имате проблем да зборувате или да презентирате пред голема група луѓе? Погледнете го ова видео на нашата English Channel платформа за совети како да го ...
сите 6 | | | веќе видена

Семинарот ќе се одржи на 14 и 15 август, во хотел „Романтик“, на брегот на Велешко Езеро. Бројот на учесници за отворените сесии е ограничен, па затоа, од ...
сите 18 | | | веќе видена

next