Еден од приоритетите на ЦИВИЛ секако е борбата против корупцијата, а семинарот „Транспарентноста и одговорноста во политичките процеси“ на ЦИВИЛ ќе биде ...
сите 17 | | | веќе видена

пишува: АРБЕН ТАРАВАРИ Не сакам и не можам да прифатам параноично да се штитиме или плашиме од каква било промена, препуштајќи им го тој чин на „храброст“ на ...
сите 2 | | | веќе видена

Се продолжува рокот за пријавување до 20 часот денеска (12 август), за да им се обезбеди време од дополнителни три часа на заинтересираните да аплицираат. Тоа ...
сите 25 | | | веќе видена

поентира: ЏЕВДЕТ ХАЈРЕДИНИ Како за правосудството, така за финансиите... Знае Хан дека овде не важи принципот „законот е над сите“... „Недопирливите“ бараат ...
сите 25 | | | веќе видена

Специјални гости на семинарот се првата антикорупционерка, Билјана Ивановска, експертот за финансии, до скоро советник на екс-министерот Тевдовски, активистот ...
сите 24 | | | веќе видена

Освен кривично-правната одговорност, доколку има друга, било каква поврзаност со случајот, во смисла на давање на заштита на лицата под истрага, инсистирам и ...
сите 402 | | | веќе видена

Руската агенција за надзор на медиуми побара од „Гугл“ да преземе акција за да ја спречи нејзината страница „ЈуТјуб“ да им овозможува на корисниците да ...
сите 10 | | | веќе видена

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Што имаме сега? Нестабилна влада, со врзани раце и нозе од една страна и супер способна криминална мрежа вгнездена насекаде, помогната од ...
сите 10 | | | веќе видена

Дел од тимот на ЦИВИЛ Медиа одлучи да подготви серија написи за сириската трагедија со која ќе придонесе кон расветлување на овој страотен воен пожар кој ...
сите 25 | | | веќе видена

ЦИВИЛ како организација која е дел од Меѓународната акциона мрежа за борба против нелегалното оружје, континуирано излегува со серија препораки за контрола на ...
сите 25 | | | веќе видена

Сакате да знаете на кое ниво е вашето познавање на англискиот јазик? Решете го нашиот бесплатен онлајн тест и дознајте – откако ќе завршите, платформата ќе ви ...
сите 11 | | | веќе видена

next