Во рамки на активностите на СДСМ за време на летниот период и интензивните средби со граѓаните, претседателот на Комисијата за здравство на СДСМ, Венко Филипче ...
сите 28 | | | веќе видена

Прославата на големиот национален празник „Илинден“, кој годинава се одбележува под мотото „Сите сме деца на Илинден“, во Крушево, започнува вечерва на 1 ...
сите 158 | | | веќе видена

пишува: ПЕТРИТ САРАЧИНИ Деновиве пукаат од нервоза, оти не им врви и се распукува нивата „чиста“ приказна. Затоа што Македонија, онаа „шарената“, идеја која ...
сите 14 | | | веќе видена

Во Дојран го откривме возобновениот споменик на Генералот на бугарската армија, Константин Каварналиев, кој го одбележува неговото вечно почивалиште. ...
сите 99 | | | веќе видена

Дали би сакале да се придружите на тимот на надгледувачи на испити? Имате слободно време претпладне преку работната недела и за викенд? Проверете дали ги ...
сите 12 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал деновиве поднесе или во тек е постапка за поднесување на кривични пријави против десетина лица за содржини објавени на ...
сите 45 | | | веќе видена

Двете страни по средбата во Министерството за правда за новиот закон за Јавно обвинителство рекоа дека има многу точки за кои не се согласуваат, а единствено ...
сите 31 | | | веќе видена

ЦИВИЛ најостро ги осудува говорот на омразата и повиците на насилство и бара од институциите веднаш и најостро да ги санкционираат сите поединци и групи што ...
сите 12 | | | веќе видена

Му оддадовме почит на херојот Гоце Делчев, преку јазикот на заемното разбирање, подвлекувајќи дека токму визијата на Гоце Делчев станува мост кој нѐ поврзува ...
сите 4 | | | веќе видена

Денот на геноцидот врз Ромите во Втората светска војна се одбележува согласно со Резолуцијата која Европскиот парламент ја усвои на 15 април 2015 година.
сите 18 | | | веќе видена

Стручен тим од ЦСР Куманово веднаш по сознание за објавата направи увид на лице место во објектот каде во моментот не се пронајдени незгрижени малолетни деца“, ...
сите 13 | | | веќе видена

Кога ќе исполниш нечиј сон, особено на млад човек тогаш си пресреќен. Кадетската репрезентацијата на Чиле уживаше во друштвото на вардарци после нивниот ...
сите 10 | | | веќе видена

„Поттикнати од минатото и предизвикани од иднината, Северна Македонија и Бугарија, секој ден им покажуваме и на Балканот, Европа и светот, дека нашите ...
сите 190 | | | веќе видена

Придружете ни се на 11 август во Музеј на современата уметност Скопје / Museum of Contemporary Art Skopje на интердисциплинарната работилница Женскиот поглед, ...
сите 12 | | | веќе видена

МАТИЦА НА ИСЕЛЕНИЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА, СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС И СОЈУЗ НА ЗДРУЖЕНИЈАТА НА МАКЕДОНЦИТЕ ДЕЦАТА БЕГАЛЦИ ОД ЕГЕЈСКИОТ ДЕЛ НА МАКЕДОНИЈА МАКЕДОН ...
сите 47 | | | веќе видена

next