Автомагазин

Амбициите на Volvo Објавено на 26 јуни 2018 година На средината на циклусот за препородување на компанијата, Volvo ги објави новите уште поамбициозни планови ...
сите 4 | | | веќе видена

Ford започна со нов бизнис После изненадувањето дека во САД повеќе нема да произведува автомобили туку само пикапи и кросовери, од Ford стигна уште едно ...
сите 4 | | | веќе видена

Чист памет и јасна визија, затоа што мора така! Објавено на 25 јуни 2018 година Кога врелите купеа се во прашање разумот не секогаш надвладува, барем не кај ...
сите 5 | | | веќе видена

„Ќе воведеме 20 отсто царина на европските автомобили“ Објавено на 22 јуни 2018 година Американскиот претседател Доналд Трамп се закани со воведување царина од ...
сите 42 | | | веќе видена

next