Автомагазин

„Ќе воведеме 20 отсто царина на европските автомобили“ Објавено на 22 јуни 2018 година Американскиот претседател Доналд Трамп се закани со воведување царина од ...
сите 42 | | | веќе видена

Audi A1, видео Објавено на 20 јуни 2018 година Сега веќе нема дилеми - Audi A1 и официјално е претставен. Малиот градски автомобил созреа - стана поагресивен и ...
сите 22 | | | веќе видена

Ова е новиот Audi A1 Малку предвреме, се појавија фотографиите на новиот Audi A1 Објавено на 18 јуни 2018 година Најавувајќи го, но не објавувајќи воопшто кога ...
сите 11 | | | веќе видена

Уапсен директорот на Ауди Објавено на 18 јуни 2018 година Германската полиција утрово го уапси првиот човек на Ауди Руперт Штадлер. Во краткото соопштение на ...
сите 7 | | | веќе видена

Алфа или Омега? Проблемите во FCA групацијата не ја одминаа ниту Alfa Romeo Објавено на 14 јуни 2018 година Не само Chrysler и Fiat, туку и Alfa Romeo ќе се ...
сите 2 | | | веќе видена

next