Г.г. Стефан во Тетово на одбележување на празникот Источен петок - Балаклија

Поглаварот на Македонската православна црква Охридска Архиепископија, г.г Стефан и митрополитот тетовско гостиварски г. Јосиф отслужија света архиерејска литургија по повод празнувањето на првиот петок по Христовото воскресение Велигден-Источен петок, Балаклија. Литургијата беше отслужена во тетовската црква Света Богодорица.- Честопати размислувам за карактерот и менталитетот наш. Ние, но ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒