Репортер

Природата може да ни овозможи некои од најдобрите природни лекови за многу болести, кои многу знчаително може да го подобрат нашето здравје. Белиот лук е еден ...
сите 18 | | | веќе видена

За Огњен Амиџиќ повеќе, помалку се се знае. Но, постои нешто што многумина за прв пат го служнале во живтот, а тое е дека водителот всушност и не се презива ...
сите 6 | | | веќе видена

Никол Фериклот (42) нападна полицаец откако го фати како има секс на јавно место со Петко Убупариповиќ (42). Сексот на јавно место се случил на 22 март во ...
| | веќе видена

Чарлс Катер, Американец кој ја обожава Србија и српскиот народ, се огласи вчера на Фејсбук по повод одбележувањето на 18 години од НАТО бомбардирањето, кое ...
сите 19 | | | веќе видена

Милица Тодоровиќ малку експериментираше. Овој пат со својот изглед. Пејачката, која ја знаеме по русата боја на косата, стави различни перики на својата глава. ...
сите 18 | | | веќе видена

„Нови студентски домови и добри услови за живот на студентите ќе обезбеди новата реформска Влада. Новата власт во Македонија се 700.000 граѓани кои побараа ...
сите 350 | | | веќе видена

Запрепастувачки е да се гледа колку добро и колку лошо може да се крие во човековата свест – добро, за да помага на било кое живо суштество и лошо, толку ...
сите 20 | | | веќе видена

Американската полиција во текот на ноќта го блокираше хотелот „Белаџо ризорт енд казино“, во Лас Вегас од каде гостите претходно во паника масовно бегале на ...
сите 25 | | | веќе видена

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ посочи дека СДСМ е дувло и синоним за криминал. Тоа, јавноста повторно го видело кога биле фатени дилери блиски до криминогеното ...
сите 44 | | | веќе видена

„СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, само и само да не се зборува за Тиранската Платформа кои тие очигледно ја имаат ...
сите 306 | | | веќе видена

„Најостро осудуваме каква било злоупотреба на деца во политички цели! Малку им беше на Никола Груевски и на поттикнувачите на активносити со етничка позадина ...
сите 11 | | | веќе видена

Барконата зграда во која се смести седиштето на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ ќе добие статус на дивоградба, оти ќе се најде на листата објекти чии ...
сите 36 | | | веќе видена

Повлекувањето на законот за здравствено осигурување не е само жестока шлаканица за Трамп, туку и знак за разединетоста на Републиканците. Но, милиони ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во денешното интервју за хрватскиот весник Вечерњи лист вели дека Македонија ќе оди напред и ќе биде формирана новата ...
сите 350 | | | веќе видена

next