Репортер

На Слободан Милошевиќ му било поважно да ги тргне санкциите кон СР Југославија, отколку да го спречи егзодусот на Србите од Хрватска во акцијата „Олуја“. Ова ...
сите 3 | | | веќе видена

За Србија е навредливо користењето на називот „Република Косово“, одговори експресно шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, по повод барањето на ...
сите 66 | | | веќе видена

Дејан Манасков предвреме го завршува својот настап на Светското ракометно првенство во Франција. Иако, првичните информации од Мец, беа смирувачки, сепак ...
сите 137 | | | веќе видена

Доналд Трамп точно на пладне по американско време ќе биде инаугуриран и ќе стане 45 претседател на САД, а неговата сопруга Меланија цело време е со него. Таа ...
сите 57 | | | веќе видена

Шефовите на Тајната служба слришум ги чуваат информациите за непробојното оддело кои го носат американските претседатели. Сепак англиските медиуми дознаваат ...
сите 3 | | | веќе видена

Доналд Трамп точно на пладне по американско време ќе бида инаугурисан и ќе стане 45 претседател на САД, а неговата сопруга Меланија блесна покрај него. Пред ...
сите 43 | | | веќе видена

Снежана Ѓуриќ го запознала Јосип Броз Тито кога имала само 12 години. Некогашниот претседател на Југославија толку бил воодушевен од талентот што и ја исполнил ...
сите 17 | | | веќе видена

Кирил Лазаров е најдобар стрелец во досегашниот дел од ракометното Светско првенство во Франција. Македонскиот капитен во досега одиграните 5 натпревари ...
сите 14 | | | веќе видена

Со оглед на тоа дека казанот од болјерот е под притисок и напон кога водата се грее, најпаметно е да го исклучите додека се бањате. Голема трагедија го потресе ...
сите 14 | | | веќе видена

Најмалку пет лица се повредени, од кои две се во животна опасност откако се урнаа два ката од зграда во предградие на Париз. Експлозијата се случи во зграда со ...
сите 84 | | | веќе видена

Шампионот во Формула 1 Михаил Шумахер доживеа страшна несреќа на 29. Декември 2013. година за време на скијање во француските Алпи. Тој оттогаш е во кома, а во ...
сите 13 | | | веќе видена

Во Кумановскиот суд денеска се одржа главната расправа по приватната тужба на Виктор Цветковски за неовластено снимање и објавување аудио снимки во кои тужени ...
сите 16 | | | веќе видена

„Криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ мора да се помири со фактот дека правдата доаѓа по своето и одговорност за сите злодела врз граѓаните и државата ќе ...
сите 36 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден, во Вашингтон Претседателот на Македонската Алијанса, Ѓорѓија Џорџ Атанасоски, оствари средба со Републиканскиот Конгресмен од ...
сите 14 | | | веќе видена

Објавени фотографии на малолетно дете, објавени лични податоци (име, презиме, возраст, град на живеење…) на подносителите на барањата за утврдување на ...
сите 47 | | | веќе видена

next