Репортер

ремето во Македонија ќе биде oблачно со врнежи од снег. Претпладне врнежите ќе бидат послаби и локални, а попладне почнувајќи од запад ќе се интензивираат, ...
сите 222 | | | веќе видена

Советникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во општина Центар, Јордан Ристевски, и на денешната прес конференција говореше за градоначалникот Андреј жерновски. Еве ...
сите 42 | | | веќе видена

Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) одбила да ги декласифицира класифицираните информации што Специјалното јавно обвинителство ги предлага како ...
сите 77 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин ја обвини администрацијата на Барак Обама дека се обидува да ја поткопа легитимноста на новоизбраниот американски ...
сите 17 | | | веќе видена

Бугарската независна енергетска берза се надеваат дека до почетокот на февруари ќе попише преддоговор за соработка со Македонија, јавува дописничката на „Мета“ ...
сите 8 | | | веќе видена

Нема ниту трошка вистина во сите обвинувања кон мене, вели за „ Фокус “ Тони Тоневски, градоначалникот на Пробиштип откако вработена во општината наводно го ...
сите 11 | | | веќе видена

Православните верници во јануари го прославуваат Богојавление како еден од 15-те најголеми христијански празници. Според христијанската традиција, Христос кога ...
сите 418 | | | веќе видена

Претседателот на Србија Томислав Николиќ порачува дека е подготвен да се повлече од челното место на Србија и да замине во војна со синовите „ако им замолчиме ...
сите 42 | | | веќе видена

Снег, дожд, ветрови некаде и со орканска јачина и температури во минус повторно ги зафатија земјите од регионот. Во одделни делови на Хрватска повторно во сила ...
сите 24 | | | веќе видена

Секоја личност која влегува во нашиот дом носи одредена енергија, а таа може да биде позитивна или негативна. Постојат бројни техники кои можете да ги утврдите ...
сите 6 | | | веќе видена

next