Репортер

Таа одамна ги надмина своите сестри, а фотката која ја објави, со сладоледот кој го постави на незгодно место, ги излуде 58 милиони обожаватели, Најстарата во ...
сите 11 | | | веќе видена

Катарина лумпува на Ибица, а од луксузното сместување, фановите ги почести со жешки фотки во бел костим за капење со кој баш ги испровоцира сите. Таа веќе трет ...
сите 9 | | | веќе видена

Возач кој за некое чудо преживеал страшна сообраќајна несреќа на автопат во Флорида, деновиве беше тема во светските медиуми, особено поради неговото ...
сите 7 | | | веќе видена

Во последно време во Србија се повеќе се појавуваат чудни надгробни споменици кои го привлекуваат медиумското внимание. Па така и споменико на Миле на кој е ...
сите 4 | | | веќе видена

„Вујкин незаборав“ е новото музичко дело на Никола Андрески, мелодија која ќе ве освои уште при првото слушање. Никола Андрески (21) активно свири веќе 4 ...
| | веќе видена

Овие луѓе е невозможно да не се приметат, бидејќи тие сакаат да бидат во центарот на вниманието. Лавот е петти знак во хороскопот. Тие се амбициозни, креативни ...
сите 10 | | | веќе видена

Популарната лото водителка, Марјана Станојковска објави фотографија од бекстејџот на годинешниот јубилеен 15-ти по ред „Пиво Фест“ во Прилеп. На фотографијата ...
сите 12 | | | веќе видена

Светло црвената боја на месото често може да излаже дека месето е свежо. Но затоа, непријатниот мирис е најдобар показател дека месото не е за употреба. Ако ...
сите 29 | | | веќе видена

Хрватската убавица Северина, вчрашниот ден го помина во дружба со новинари и обожавателите, а ја имаше главната задача да го затвори Пиво Фест 2017. Пејачката ...
сите 20 | | | веќе видена

После перењето, фармерките обавезно испеглајте ги доколку не сакате да ви заземаат премногу простор во ормарот. Универзален начин за диплење фармерки не ...
сите 4 | | | веќе видена

Островот Палаван на Филипините трет пат по ред е прогласен за најубав на светот. Палаван е остров во западниот дел на Филипините со површина од 11.800 ...
сите 4 | | | веќе видена

Сѐ повеќе се зголемуваат вестите за ограбени туристи на плажа. Жртва на грабеж може да биде било кој во секоја земја. Метод на работа кој крадците најчесто го ...
сите 3 | | | веќе видена

Медиумите го спојуваа со многу манекенки, често го гледавме во друштво на згодни колешки во опуштено издание и наеднаш, македонскиот идол Денис Мурат сосема го ...
сите 3 | | | веќе видена

Најновото саботно издание од извлекувањето на Ново Лото 7/34 на Државна лотарија кое се емитува на телевизија Сител, помина без водителката Марјана ...
сите 22 | | | веќе видена

next