Репортер

Го славеа во античка Грција, го игнорираа во средниот век, а денеска е еден од најинтересните, но и најмалку познати делови од женското тело. Погодувате, ...
сите 12 | | | веќе видена

Фолкерот се вратил во српската престолнина и сакал на аеродромот да зборува со многубројните новинарски екипи, кои го чекаа.Аца Лукас допатува во Белград од ...
сите 83 | | | веќе видена

Новата студена војна е клучот во Индискиот океан, со неформалниот сојуз на САД, Индија, Австралија, Јапонија од една страна и Кина од друга страна. Иако ...
сите 11 | | | веќе видена

Австрија, Чешка, Унгарија, Словачка, Хрватска и Словенија формираа групација под името Централноевропска одбрамбена соработка, за која велат дека станува модел ...
сите 7 | | | веќе видена

Марковиќ претходно изјави дека Единствена Србија нема да гласа за премиерот и Владата чие чело е личност која не е домаќин, нема деца, меѓународна популарност ...
сите 27 | | | веќе видена

Сречко Јариќ за прв пат ги прокоментира трачевите за наводната романса меѓу неговиот син Марко и сопругата на Аца Лукас Марко Јариќ, Соња Аца Лукас. Јариќ вели ...
сите 83 | | | веќе видена

Контролорите во контрола на летање имаат витална улога во безбедноста на воздушниот сообраќај, но клучен фактор кој придонесува за поголема сигурност во ...
сите 4 | | | веќе видена

Аца Лукас деновиве е на тапет во српските медиуми поради веста дека сопругата го изневерува со Марко Јариќ. Како што пишува српскиот Блиц, кога фолкерот дознал ...
сите 83 | | | веќе видена

Како гром од ведро небо лани одекна веста дека актерот Ѓоша бил фатен со дрога. Тој наводно како што пишуваа тогаш српските медиуми, бил фатен со 50 килограми ...
сите 108 | | | веќе видена

На сцената секогаш беше весел и насмеан, а во реалноста Богољуб Митиќ Ѓоша кој почина утрово на 49. годишна возраст, бил полн контрасти. Од една страна водел ...
сите 108 | | | веќе видена

На сцената секогаш беше весел и насмеан, а во реалноста Богољуб Митиќ Ѓоша кој почина утрово на 49. годишна возраст, бил полн контрасти. Од една страна водел ...
сите 108 | | | веќе видена

Повеќе од милион Европјани бараат да ЕУ целосно ги забрани средствата за уништување на корените од страна на Монстано, како што се глифосатот, поради ...
сите 2 | | | веќе видена

Џвакате ли гуми за џвакање? Кој вид? Тие со пченка сируп се полни со пестициди или оние „без шеќер?“ Сакате ли пеперминт за здивот? Кој вид? Тие со пченка ...
сите 4 | | | веќе видена

next