Репортер

Можам да разберам дека охридските „патроти“ – ептем „чесни“ граѓани, кои во животот не неправиле ништо освен рекет и лихва, да “ме бесат на ченгил како ...
| | веќе видена

По крвавите напади врз египетските христијани кои во текот на последниве месеци се под сериозна закана, муслиманската заедница во Јордан одлучи да изрази ...
сите 11 | | | веќе видена

Иницијативата „Спас за Валандово“ денес поднела писмено барање до градоначалникот и претседавачот на Советот на општината да распишат референдум, на кој ...
сите 210 | | | веќе видена

77-годишниот Божидар Д. утринава во селото Бариќ направи крвав масакр која си го уби цело семејство. Пензионерот ги уби сопругата, синот, шурата, а ја рани и ...
сите 44 | | | веќе видена

Фунционирањето на државниот систем, егзистенцијата на граѓаните и стабилноста на државата никој не смее да ги доведе во прашање! Бидејки блокадата од страна на ...
сите 154 | | | веќе видена

Криминалецот Заев со својата сервилна и антидржавна политика ги разгорува иредентистичките и шовинистички изливи во регионот и затоа не смее да осуди ниту една ...
сите 200 | | | веќе видена

Елег Штрауб и Андрас Балог, директори од „Маџар Телеком“, ќе платат парични казни од 250,000 (Штрауб), односно 150.000 долари (Балог) и добија петгодишна ...
сите 122 | | | веќе видена

Кристина Беквалац, сестрата на пејачката Наташа Беквалац, се породи денеска во GAK „Народниот фронт“, во Белград, и на свет донесе здраво момче. Најмладата од ...
сите 31 | | | веќе видена

Едита Арадиновиќ веќе година дена ужива во љубовта со извесниот Стефан кој речиси исто толку време го криеше од јавноста. Но, како што нивниот однос се ...
сите 4 | | | веќе видена

Една од темите со кои југословенските медиуми се занимаваа во 1971 година беа советување на младите девојки, како да постапат во непријатни и незгодни ...
сите 32 | | | веќе видена

Епизодата на популарната српска серија „Воена академија“, емитувана во неделата вечерта на РТС, предизвика огромно медиумски внимание поради страдањето на ...
сите 14 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи и од воената полиција, изврши ...
сите 64 | | | веќе видена

77-годишниот Божидар Д. утринава во селото Бариќ направи крвав масакр која си го уби цело семејство. Пензионерот ги уби сопругата, синот, шурата, а ја рани и ...
сите 44 | | | веќе видена

Полицијата во Србија денеска спроведува голема полициска акција во која паднаа вработени во Царина, а се работи за криминал тежок повеќе од 11,5 милиони евра. ...
сите 34 | | | веќе видена

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ...
сите 289 | | | веќе видена

„СДС си ја брка мувата од капата заради антидржавната и антинационална политика на криминалецот Заев која секојдневно предизвикува инциденти на штета на ...
сите 200 | | | веќе видена

next