Репортер

Осуммина лица се приведени по вчерашниот напад во Лондон под сомнение за подготвување на терористички напад, соопшти лондонската полиција. Седум луѓе се ...
сите 301 | | | веќе видена

Вељко Ражнатовиќ, синот на фолк ѕвездата Цеца, се пофали на социјалните мрежи со своите мускули по напорниот тренинг, поради што предизвика бројни женски ...
сите 8 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија утревечер во Вадрц, против Лихтенштајн ќе го игра петтиот натпревар во квалификациите за Светското првенство 2018 ...
сите 97 | | | веќе видена

Излегувањето од врската и улетување во следната, и спиење со еден, друг, петти маж, некогаш било незамисливо. Нашите баби воглавно воделе љубов во нивата и ...
сите 8 | | | веќе видена

Викиликс објави посдна серија на документи Vault 7 кој се поврзани со шпиунирањето на американската агенција CIA. Најновиот документ наречен „Dark Matter (Црна ...
сите 7 | | | веќе видена

Рамуш Харадинај, додека ја чека одлуката на францускиот суд за српското барање за испорачување, слободното време го минува во Стразбур, каде е фотографиран со ...
| | веќе видена

Иднината на Македонија е во прашање, изјави денес во Брисел претседателот на Групата на либералите во Европскиот парламент Ги Верхофштад, поранешен премиер на ...
сите 80 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денеска ги објави термините за завршниот „Фајнал-фор“ турнир во Лигата на шампионите во машка конкуренција. На турнирот, ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерката за култура Елизабета Канческа–Милевска денеска оствари работна средба со новоименуваната амбасадорка на Република Турција во Македонија Тулин ...
сите 12 | | | веќе видена

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде претежно сончево, попладне во планинските подрачја со појава на мала до умерена локална облачност. Преку денот ќе ...
сите 249 | | | веќе видена

Луѓето кои ентузијастички пишуваат на социјалните мрежи за своите спортски активности, губењето на вишокот килограми и џогирањето пред зори, најверојатно имаат ...
сите 3 | | | веќе видена

Денеска СЈО продолжи со политички прогон против медиуми и новинари кои не се под контрола на Заев и кои од негова страна беа прогласувани за најголеми ...
сите 141 | | | веќе видена

next