Репортер

Првиот пат кога пронајдов пакетче во зимската чизма го однесов кај еден познаник во полицијата кој ми кажа дека тоа е хероин. Знаев дека е нејзино, но никогаш ...
| | веќе видена

Трагедија ја потресе Македонија, во текот на вчерашниот ден, во 14 часот и 30 минути во Полицијата во Гевгелија, пријавен бил пожар во Нов Дојран на улицата ...
сите 42 | | | веќе видена

Вчера околу 01 и 20 часот во просториите на Секторот за внатрешни работи во Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“, ...
сите 4 | | | веќе видена

37-годишниот Ј.К. од Куманово, со привремен престој во стан на улицата „Галичица“ во Охрид, заработи кривична за убиството кое го изврши, а кое ја потресе цела ...
сите 89 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против 47-годишниот В.Б. од Скопје ...
сите 24 | | | веќе видена

Милица ме пријави во полиција бидејќи ја оставив. Само ја турнав, а таа го измисли сето ова. Ова е приказната на кошаркарот Симон Шиклиќ кој прозборе по ...
сите 25 | | | веќе видена

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи беше казнета со 1.000 евра од судијката Татјана Михајлова за изјавата: „Не сум дојдена судијке да ве видам колку сте ...
сите 172 | | | веќе видена

Соопштение на ЛДП: Шести ден патничките и товарните возови во Македонија не сообраќаат поради протестот на вработените во „Македонски железници“, кои бараат ...
сите 64 | | | веќе видена

Европратениците Елмар Брок и Андреј Ковачев, членови на групата на Европска народнa партија, на 15 февруари испратиле протестно писмо до претседателот на ...
сите 36 | | | веќе видена

Ова се професиите кои земаат највисока нето плата во Македонија, за 2016 година, според податоците на Државниот завод за статистика: Компјутерско програмирање, ...
сите 46 | | | веќе видена

или ПЕТ МИНУТИ (3) Иако Атанас (Вангелов) стручно го насука идентитетскиот брод на пуфлана со докторат по политички науки, а бидејќи веќе ја почнав темата со ...
сите 4 | | | веќе видена

next