Репортер

Деведесетите години од минатиот век една од големите ѕвезди на српската естрада беше Бранка Соврлиќ. Освен многубројните хитови, како што се „А тебе нема“, и ...
сите 11 | | | веќе видена

Тифани Гелиг (35) е професорка по хемија од Флорида која беше уапсена во четвртокот поради секс со 17 годишен ученик. Полицијата започна истрага кога мајката ...
сите 2 | | | веќе видена

Настанот кој привлече огромно внимание кај светската јавност е венчавката на Пипа Мидлтон, која, да потсетиме, се омажи за богаташот Џејмс Метјуз. Невестата ...
сите 9 | | | веќе видена

На жителите на Нов Белград кој во изминатите денови им стигна да платат данок на имот за 2017 година, беа изненадени со сметките затоа што биле зголемени за ...
сите 7 | | | веќе видена

Се премислил петтиот уставен судија, со чиј глас Уставниот суд за влакно успеа да го запре преслекувањето во барок на ГТЦ, Македонската опера и балет и ...
сите 123 | | | веќе видена

Сезоната која полека го достигнува врвот за Јувентус е една од оние кои би можеле да го добијат префиксот на „историска“ поради можноста да „бјанконерите“ на ...
сите 5 | | | веќе видена

Фудбалерот на Јувентус Гонзало Игуаин даде опширно интервју за „Кориере дело Спорт“ во кое откри поединости од својот живот и детство. Аргентинецот со голема ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи на Република Македонија го поздравува повикот на Македонскиот полициски синдикат за правично и непристрасно утврдување на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради користењето на годишен одмор, смената на директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков и назначувањето на нов директор на Бирото, може да ...
сите 46 | | | веќе видена

Маријан Џон Маркул на 20. април 1955 година влегол во канцеларијата на ФБИ во Лос Анџелес и раскажал шокантна приказна. Човекот, кој тогаш се преттсавувал како ...
сите 10 | | | веќе видена

Лепа Брена во младоста меѓу првите направи сет на провокативни фотографии кои во тоа време нејзините колешки не ги правеа. Денеска исто така со гордост може да ...
сите 13 | | | веќе видена

Кога пред четири години се родил Дилан, неговата мајка кара и медицинскиот персонал биле во шок. Неговото мало тело било покриено со гоелми црни дамки. ...
сите 9 | | | веќе видена

Последното 38. коло во фудбалскиот шампионат на Англија ќе ја разреши и последната дилема, кои два тима ќе им се приклучат на Челзи и Тотенхем во Лигата на ...
сите 40 | | | веќе видена

next