Репортер

На Палилули, на Улицата на 27 март, се случи сообраќајна несреќа, во која повредени се две лица. Како што дознаваме, повредени се маж и жена кои се итно ...
сите 15 | | | веќе видена

ДУИ ги повикува сите политички сили што поскоро да изнајдат заеднички јазик и по институционален пат да ја решат политичката криза, рече Али Ахмети по средбата ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски по координативната средба рече дека било пракса претседател на комисијата за избори и именување да биде од пратеничката ...
сите 51 | | | веќе видена

Јавното финансирање и распределбата на буџетот за ромското население во земјите од Западен Балкан беше тема на дводневен собир во Скопје, во организација на ...
сите 4 | | | веќе видена

СВР Битола поднесе кривична пријава против четири лица на возраст од 16 до 17 години и тоа три лица од Битола и едно лице од Демир Хисар) поради постоење ...
сите 40 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има целосно разбирање за волјата на граѓаните и затоа не гласаше против одлуката за запирање на изградбата на улицата на Кејот „13 Ноември“, велат ...
сите 139 | | | веќе видена

„Демократските процеси продолжуваат и Ѓорѓе Иванов тоа не може да го спречи. Ќе има конститутивна седница и избор на нов претседател на Собранието и тој ќе го ...
сите 164 | | | веќе видена

Никола Попоски, министер за надворешни работи вели дека е изведен погрешен заклучок во изјавата на европратеникот Едвар Кукан дека наводно Попоски му рекол ...
сите 387 | | | веќе видена

Вработените од компаниите на Сеад Кочан, кој е во бегство откако Судот му одреди притвор, се обидоа да го блокираат еврокомесарот Јоханес Хан да излезе од ...
сите 77 | | | веќе видена

Самохраната мајка Даниела Стефанова од Велес се уште не може да поверува дека наставникот Д.К. му ја скршил удрил главата на нејзиниот син Б.С, објавува КАНАЛ ...
сите 17 | | | веќе видена

next