Репортер

Откако ја остави дечко и Радо Чокан, Ивона Неговановиќ Цуца, ги изгуби живците и својот поранешен драг го изнавреди на својот Инстаграм профил. Цуца очигледно ...
сите 2 | | | веќе видена

WhatsApp има нова верзија, затоа, доколку уредот, автоматски ви ја ажурира апликацијата, веднаш ажирирајте ја самите, за да видите за што станува збор! За ...
| | веќе видена

По толку приказни за анорексијата и гласините дека ослабнала на само 34 килограми тежина, Анџелина Џоли привлече огромно внимание кога се пјоави во Камбоџи на ...
сите 55 | | | веќе видена

Мајами го потресе трагичната смрт на Ерика Бушик (18) која на 20 јануари е пронајдена мртва во својата соба. Дури сега излезе комплетниот извештај со деталите ...
сите 9 | | | веќе видена

Лепа Брена е една од најголемите музички ѕвезди на поранешна Југославија, а нејзината колешка Злата Петровиќ и денеска привлекува огромно внимание на своите ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот австриски репрезентативец и олимпиец Никола Стајковиќ Ники, чија специјалност беа скоковите во вода, настрада во несреќа во базен. Според ...
| | веќе видена

Македонец не е од оние заборавените, тој за јубилејните 10 години од брак, решил да ја изненади својата драга со торта, но со тотално неочекувана декорација. ...
сите 4 | | | веќе видена

Основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс предупреди денеска дека пандемијата би можела да убие десетина милиони луѓе, а светските лидери ги предупреди дека ...
сите 11 | | | веќе видена

Паковка со дрога и куршуми биле пронајдени кај осомничените кои вчера во голема полициска акција беа приведени во Скопје. Според информациите до кои дојде ...
сите 60 | | | веќе видена

Омар Абдел Рахман, кој беше осуден за бомбашкиот напад во Светскиот трговски центар во Њујорк во 1993 година, умрел во затворот во САД, изјави неговиот син ...
сите 7 | | | веќе видена

Светлана Танасиќ многумина ја паметат по ријалити надимакот „Big Mama“, но и по учеството во музичкото натпреварување на „Ѕвездите на Гранд“, во сезоната ...
сите 4 | | | веќе видена

Социјалните мрежи вчера ги здрма сликата на младата девојка од Бањалука која на балконот е сликана како ја симнува пајажината. Она што беше предмет на расправа ...
сите 6 | | | веќе видена

Откако пред неколку дена Гоца Тржан откри дека нејзиниот најдобар пријател се обидел да ја силува кога имала 18 години, се огласи и сопругот на пејачката Раша ...
сите 17 | | | веќе видена

Далибор Јовановиќ (37) од селото Дреновац кај Житораџе ја убил со пиштол поранешната жена Јелена Јовановиќ (32) од Шарлинци, наводно затоа што не можел да го ...
сите 7 | | | веќе видена

63-годишниот Б.А. сопственик на куќа на улицата „Борче Јованоски“ во Гостивар, вчера пријавил дека во неговиот дом била извршена тешка кражба во периодот од 8 ...
сите 42 | | | веќе видена

Во Трговскиот Центар Сити Мол вчера се случила крвава тепачка. Полциијата денеска излезе со официјални податоци дека при расправија 18-годишниот С.С. од ...
сите 20 | | | веќе видена

СВР-Скопје постапувајќи по судска наредба ја лиши од слобода 33-годишната Е.Ј. од Скопје која се барала за издржување на затворска казна во траење од две ...
сите 10 | | | веќе видена

next