Репортер

Дееска се сретнавме со претставници од парламентарните партии. Јасно им повторивме на сите лидери во земјата, вклучително и Претседателот, дека мора да се ...
сите 387 | | | веќе видена

Задоволни сме од средбата со еврокомесарот Јоханес Хан со кој во отворена дискусија расчистивме неколку дилеми. Разговаравме за ризиците, ако некој се обиде на ...
сите 145 | | | веќе видена

Мајкл Карничник, шефот на кабинетот на Јоханес Хан на Твитер напиша дека еврокомесарот на Никола Груевски во разговорите му кажал дека итно мора да се формира ...
сите 196 | | | веќе видена

Доколку СДСМ се грижи за македонската култура, прво ќе мора да се заложи за зачувување на нејзината посебност и државност, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 8 | | | веќе видена

Гестот на Хорхе е мала утеха за големиот пораз на тврдокорната контрареволуција на вмро: класична, шуплива, бесмислена надвор од себе, фолклорна, театрална, ...
| | веќе видена

Треба нови избори на кои само вмро ќе победи зашто така е ред и народот е освестен. Еу нема што да ни се меша.” Па од што ќе живеете бе чисти Македонци? Што ...
сите 3 | | | веќе видена

Илија Радуловиќ од Краљево исчезна денес во текот на денот. Неговата сестра Кача ги моли сите за помош. „Ако било кој го видел денеска во текот на денот Кича, ...
сите 3 | | | веќе видена

Џорџе Божовиќ Гишка, кој во деведесетите, жестоките момци го нарекувале „Див за Вождовци“, во 1990 година на погребот на Радован Лагунџина Жапца, одржа говор ...
сите 3 | | | веќе видена

Бојана Крсмановиќ, полека но ссигурно гради светска кариера, а според многумина, во моментот е најпопуларна српска манекенка во светот. Сними бројни ...
сите 5 | | | веќе видена

Тереза Бартрам (50) од Англија, ја оперирала својата вагина поради подобрување на својот сексуален живот. Таа изјавила дека по операцијата добила „заби“, па ...
сите 84 | | | веќе видена

Четиригодишното момче почина во Минесота откако случајно се обеси во соблекувалната каде се обидел да ја проба гардеробата во продавницата. Рју Пена бил со ...
| | веќе видена

next