Репортер

Весна Џогани го воодушеви сите со фотки во мало бикини, кое совршено го истакна нејзиното згодно тело. Сопругата на денсерот Џолета Џогани, Весна Џогани, со ...
сите 16 | | | веќе видена

Со костимот беше воодушевена и убавата актерка, па на Инстаграм напиша само: „Без коментар“.Една од најубавите српски актерки, Слобода Боба Мичаловиќ, е меѓу ...
сите 10 | | | веќе видена

Македонската фолкерка Елена Велевска стана ексклузивец на една од тамошните продукциски куќи и по тој повод гостуваше на бугарскиот канал Планета ТВ каде ја ...
сите 13 | | | веќе видена

Многу ја болеше, и јас преплакав поради неа цела година – искрено за српски Телеграф изјави Сандра Решиќ, која во финалето на „Ѕвездите на Гранд“, успеа да ја ...
сите 33 | | | веќе видена

Џон Херд почина во Калифорнија на 72 годишна возраст.Тој беше познат по улогите во филмовите во текот на осумдесетите и деведесетите години.Како што пренесува ...
сите 23 | | | веќе видена

Една провокатовна фотографија кружи на Интернет со уште попровокативни наслови, дека ова е мажот со кој Цеца била во брак пред Аркан. Порталот Аура од Босна ...
сите 18 | | | веќе видена

Марија Шерифовиќ за кратко време ја донесе линијата во ред и е презадоволна со својот нов изглед. Таа драстично ослабна и ја изненади јавноста со новиот ...
сите 7 | | | веќе видена

На интернет се појавија снимки за кои водечките истражувачи за вонземјанскиот живот, веруваат дека станува збор за вонземјански „матичен брод“ – огромен ...
сите 4 | | | веќе видена

По последната серија апсења на педофили во Калифорнија филмската ѕвезда Бред Пит откри шокантни информации за длабочината на проблемот со педофилијата во ...
сите 47 | | | веќе видена

Ако добро се сеќавате Дефне од Вљубениот Ерген ја гледавме и во една друга серија. Таа беше пејачка во Бурни времиња, и му беше девојка на Мете, во серијата на ...
сите 10 | | | веќе видена

Британското кралско семејство туку што ја заврши својата мини-турнеја во Германија и Полска. Но, пред заминувањето, Кејт и Вилијам направија посебно ...
сите 19 | | | веќе видена

Српската пејачка Снежана Ѓуришиќ со емотивна порака се прости од пејачот и легенда на српската музика, Предраг Гојковиќ Цуне. – Си отиде преубав глас, уметник, ...
сите 39 | | | веќе видена

Повеќе од дваесет американски конгресмени – републиканци, на крајот од минатата недела потклекнаа пред јуришот на LGBT лобито на Демократската партија. Таа ...
сите 4 | | | веќе видена

next