Репортер

Во тешка сообраќајна несреќа, се случила утрово во близина на Вршац, во која загинаа две лица, а четири се повредени. Сообраќајката се случила на патот кон ...
сите 39 | | | веќе видена

Во селото Барич во Србија се одвивал незапаметен масакр, кога 77-годишниот Божидар Д. си ги убил сопругата, шурата и синот и тешко ја ранил снаата, па си ...
сите 60 | | | веќе видена

Поранешниот репрезентативец Франтишек Рајторал е пронајден мртов во својот дом во Турција, пренесуваат локалните медиуми. Рајторал не се појавил на тренинг во ...
сите 18 | | | веќе видена

Во селото Барич во Србија утрово се случи трагедија од невидени размери кога 77-годишниот Божидар Д. извршил тројно убиство, па самоубиство. За настанот да ...
сите 60 | | | веќе видена

Скандалот со гинекологот Никола Дамчевски (вработен на Гинеколошко-акушерската клиника) кој девет месеци лажел пациентка дека била бремена предизвика лавина ...
сите 21 | | | веќе видена

Под лупа на државниот ревизор – работата на Министерството за информатичко општество, меѓудругото, проектот Бесплатен Wi-fi во рурални средини и кредитите ...
сите 6 | | | веќе видена

Судскиот совет, денеска, (понеделник 24 април) треба да одржи „фарса“ седница, на која ќе ја повтори постапката за разрешување на судијата Јордан Митриновски, ...
сите 37 | | | веќе видена

Се работи за хронична болесткоја се развива со месеци па дури и години, а пациентите немаат никакви заболувања. Во телото се акумулираат отпадни производи, ...
сите 8 | | | веќе видена

Граѓаните на општината Гевгелија денеска покажаа висока демократска и еколошка свест и со тоа станаа предвесници на овие реформи во државата. Тие се ...
сите 196 | | | веќе видена

Кошаркарите на Бостон целосно се вратија во серијата со Чикаго во 1.коло од плеј-офот по победата со 101:90 остварена ноќеска во четвртиот нивни меѓусебен ...
сите 96 | | | веќе видена

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска објави повик за доставување барања за користење на финансиски средства од ...
сите 45 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска во соопштение го оквалификува СДСМ како најголем поттикнувач на, како што истакнува, „големоалбанските апетити“ во државава и регионот, ...
сите 355 | | | веќе видена

next