Репортер

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи и од воената полиција, изврши ...
сите 74 | | | веќе видена

77-годишниот Божидар Д. утринава во селото Бариќ направи крвав масакр која си го уби цело семејство. Пензионерот ги уби сопругата, синот, шурата, а ја рани и ...
сите 60 | | | веќе видена

Полицијата во Србија денеска спроведува голема полициска акција во која паднаа вработени во Царина, а се работи за криминал тежок повеќе од 11,5 милиони евра. ...
сите 9 | | | веќе видена

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ...
сите 310 | | | веќе видена

„СДС си ја брка мувата од капата заради антидржавната и антинационална политика на криминалецот Заев која секојдневно предизвикува инциденти на штета на ...
сите 355 | | | веќе видена

„Ги осудуваме сите провокации коишто имаат за цел поттикнување меѓуетнички тензии, од кого и да доаѓаат, за какви било интереси и да се направени, вклучително ...
сите 294 | | | веќе видена

Претседавачот Трајко Вељаноски не ѝ дозволи на пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова да држи класична прес-конференција од собраниската говорница. – ...
сите 4 | | | веќе видена

Деновиве, благодарение на храброста на многу жени и брачни двојки, се отплеткува клопчето околу злоупотребите и манипулациите на гинекологот Никола Дамчевски, ...
сите 21 | | | веќе видена

По најавите дека СЈО ќе побара од Валтер Голдениц, Михаел Франк, Андреа Шаги, Петер Жом, Карој Швејнингер, Андреас Маиерхофер, Сузане Крогман и Атила Кесег, ...
сите 97 | | | веќе видена

Денеска во просториите на Македонски Телеком се одржа работна средба на повисоко ниво со преставници на оваа компанија, со цел да се изнајде решение за ...
сите 97 | | | веќе видена

И кумановци ќе можат да се потпишат и да дадат поддршка на родителите на деца со посебни потреби на пунктови кои ќе бидат поставени на градскиот плоштад, кои, ...
сите 135 | | | веќе видена

next