Репортер

Под лупа на државниот ревизор – работата на Министерството за информатичко општество, меѓудругото, проектот Бесплатен Wi-fi во рурални средини и кредитите ...
сите 5 | | | веќе видена

Судскиот совет, денеска, (понеделник 24 април) треба да одржи „фарса“ седница, на која ќе ја повтори постапката за разрешување на судијата Јордан Митриновски, ...
сите 34 | | | веќе видена

Се работи за хронична болесткоја се развива со месеци па дури и години, а пациентите немаат никакви заболувања. Во телото се акумулираат отпадни производи, ...
сите 6 | | | веќе видена

Граѓаните на општината Гевгелија денеска покажаа висока демократска и еколошка свест и со тоа станаа предвесници на овие реформи во државата. Тие се ...
сите 210 | | | веќе видена

Кошаркарите на Бостон целосно се вратија во серијата со Чикаго во 1.коло од плеј-офот по победата со 101:90 остварена ноќеска во четвртиот нивни меѓусебен ...
сите 64 | | | веќе видена

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска објави повик за доставување барања за користење на финансиски средства од ...
сите 53 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска во соопштение го оквалификува СДСМ како најголем поттикнувач на, како што истакнува, „големоалбанските апетити“ во државава и регионот, ...
сите 200 | | | веќе видена

СДСМ денеска соопшти дека „парламентарното мнозинство од 67 пратеници, кои претставуваат околу 700.000 граѓани, ќе одговори на својата должност и ќе ги спречи ...
сите 93 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на ...
сите 57 | | | веќе видена

Институтот за европска политика – Скопје (ЕПИ) денеска ќе ги претстави резултатите од истражувањата од проектот „Градење на следната генерација на младински ...
сите 6 | | | веќе видена

Националната Универзитетска библиотекла „Св. Климент Охридски“ – Скопје, денеска ќе го одбележи Светскиот ден на книгата и авторското право. На одбележувањето ...
сите 55 | | | веќе видена

next