Репортер

Повторно се одложи судењето за тужбата за мобинг поднесена од Горан Стаменковски, вработен во Одделението за човечки ресурси на Кривичниот суд, против екс ...
сите 26 | | | веќе видена

Минатиот пат ја дезинформирав јавноста велејќи дека „не знаеме дали Елизабет е вратена од Берлин или ќе продолжи на некоја друга дестинација, на некоја нова ...
сите 2 | | | веќе видена

На денешниот состанок на претседателството на партијата ДУИ, ќе се разговара за тоа дали тие да ја поддржат владата од опозиција или пак да бидат дел од неа, ...
сите 45 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ свикува итни седници на Општинските Комитети на партијата низ Македонија. На провладините портали се објавува смс порака испратена синоќа до ...
сите 55 | | | веќе видена

Откако се разведе од пејачката Јелена Карлеуша, бизнисменот Бојан Кариќ се ожени со Маша Николиќ. Бојан, Маша ја запознал и со неа започна љубовна врска во ...
сите 20 | | | прочитана: 600 | веќе видена

Композитор и виолинист Милутин Поповиќ Захар, од коj зависи судбината на многу музички таленти, тврди дека и нема спасение на српската естрада. Тој дал и ...
сите 8 | | | веќе видена

На основа на информацијата која се појави, според која Јелена Карлеуша го изгубила судскиот спор против Цеца Ражнатовиќ и мора да и плати 80 илјади динари ...
сите 20 | | | веќе видена

Горан Ѓуриќ од селото Лозница доживеал најголем шок во животот кога отишол да го погребува својот татко и сфатил дека тој е жив. Српските меидуми ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Девојче од кичевско мистериозно исчезна додека вчера шетало со својот вујко. Како што пренесува Телеграф.мк , се работи за 2-годишно девојче од кичевското село ...
сите 63 | | | веќе видена

Една од најубавите жени на светот повторно е во Белград! Моника Белучи на аеродромот Никола Тесла не стигна во приватен авион, како што првично беше најавено, ...
сите 15 | | | веќе видена

next