Репортер

Сојузната држава Делавер попушти пред активистите поборници за легализацијата на абортусот со можноста да истиот се изврши низ сите девет месеци на бременост ...
сите 75 | | | веќе видена

Ли Киш беше шокирана кога слушнала дека Ѓоша починал Српскиот актер Богољуб Митиќ Ѓоша почина денеска на 50 годишна возраст во Белград, од срцев удар, а оваа ...
сите 108 | | | веќе видена

Хрватска во 2017 година влезе со најголема смртност откако постои како држава. Во април имаше најмалку родени, а родноста во однос на лани беше намалена за ...
сите 9 | | | веќе видена

Анџелина Џоли ја посети Кенија, и нејзините нови фотки предизвикаа многу коментари. Секој пат кога Анџелина Џоли ќе се појави во јавност, нејзините фотки ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Сирија беше на почетокот на годината на работ на воспоставување на мир, се додека коалицијата предводена од Америка не зготви повторно војна на тие простори. ...
сите 56 | | | веќе видена

Актерот Предраг Смиљковиќ на сите ни е познат како Тика Шпиц од серијата “Семејно богатство”, каде заедно со Ѓоша кој изненадно почина на 49. годишна возраст, ...
сите 108 | | | веќе видена

„Тешко беше кога го гледав така беспомошно затоа што го сакав повеќе од животот“, изјави Индира Арадиновиќ Инди. Ни 12 години по смртта на нејзиниот брат ...
сите 9 | | | веќе видена

Поради тоа што новоизбраниот претседателот на Републиката Александар Вучиќ за мандатар за состав на новата Влада именуваше жена и прва јавно декларирана ...
сите 5 | | | веќе видена

Информацијата дека Соња Вуксановиќ го изневерила Аца Лукас со Марко Јариќ ја забавува јавноста веќе неколку дена, но ни Аца не бил цвеќе, за што и самиот често ...
сите 83 | | | веќе видена

Војната меѓу Северина Којиќ и Милан за алиментацијата на синот и понатаму продолжува, а сега кралот на бакарот откри детали кои осега никој не ги знаел за ...
сите 29 | | | веќе видена

Слободан Батјаревиќ Цобе беше еден од финалистите да минатите сезони на „Ѕвезде Гранда“. Спека, кратко после успехот, Цобе се повлече од сцената. Тој се ...
сите 5 | | | веќе видена

Со стареењето на луѓето слабеат и нивните сетила, при што очилата или некои слични помагала стануваат потреба. Едно американско истражување, пак, покажа дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Без оглед на тоа што произведувачите се трудат мобилните телефони да имаат што е можно повеќе меморија за податоци, на корисниците едноставно никогаш не им е ...
сите 12 | | | веќе видена

Нада Обриќ долго ја криела страшната тајна, сакала да изврши самоубство. Таа дури неодамна открила на што помислувала во тинејџерските денови. -„Кога завршив ...
сите 2 | | | веќе видена

Доколку сакате да пиете пиво, мноу е голема веројатноста да за време на летните денови го пиете секој ден. Но, дали сте запознаени со неговите ефекти врз ...
сите 10 | | | веќе видена

Најновиот и најскап носач на авиони во историјата на САД – „Гералд Форд“- како што се испостави, не е воено способен, соопштува Блумберг, повикувајќи се на ...
сите 14 | | | веќе видена

next