Репортер

Познатиот шоумен Боки Јовановски се пофали на Фејсбук дека денеска во Париз ручал со екс селекторот на англиската репрезентација Дејвид Бекам. За тоа сведочи и ...
сите 8 | | | веќе видена

Откако централното раководство на ВМРО-ДПМНЕ ги повика општинските комитети да одржат итни состаноци, пред голем број општински штабови на ВМРО-ДПМНЕ низ ...
сите 55 | | | веќе видена

Народниот правобранител Иџет Мемети на Националниот семинар „Децата со попреченост во Македонија низ леќите на Конвенцијата на ОН за правата на лица со ...
сите 32 | | | веќе видена

Ѕвездата од серијата „Westworld“, американската актерка Анџела Сарафијан, на црвениот тепих се појави во неверојатно провокативно издание – без гаќички и без ...
сите 8 | | | веќе видена

Фотките на жена која седи на клупата во теретана со патиките свртени наопаку го запалија интернетот. Бизарната фотка покажува млада жена во спортска облека, но ...
сите 2 | | | прочитана: 186 | веќе видена

На снимањето на емисијата Ли Киш, беше многу интересно, а големо внимание привлече Маја Николиќ и нејзините огромни гради, се разбира. Маја во студиото стигна ...
сите 13 | | | веќе видена

Здружение на новинарите на Македонија ги осудува навредите на новинарите од претседателот на Судски совет, Зоран Караџовски, кој во изјавата од 22 февруари ги ...
сите 14 | | | веќе видена

Дечки, филмот заврши. The end, Ende, Fine, Filmin sonu, Fundi e filmit. Правевте што правевте, го правевте дури и тоа што не смеевте да го направите и, ете, и ...
сите 29 | | | веќе видена

Директорот на Институтот за геостратешки истражување и надворешна политика при Министерството за надворешни работи Абдулкадар Мемеди, со свое обраќање ...
сите 14 | | | веќе видена

1. Корисниците на Народната кујна во Куманово и Старо Нагоричане останале без дневниот оброк, затоа што кумановскиот Центар за социјални работи не склучил ...
сите 2 | | | веќе видена

Федерика Могерини, висок комесар за надворешна политика и за безбедност на Европската Унија, се очекува да пристигне во Македонија на почетокот на идниот месец ...
сите 63 | | | веќе видена

next