Репортер

Или А што ако, ете, не се повлече „тиранската платформа“?! (3) И повторно на почетокот: А што ако, ете, не се повлече „Тиранската платформа“?! Читам дека има ...
сите 15 | | | веќе видена

При расветлувањето на околностите под кои дошло до ранување по семејна расправија во Гостивар, полицијата откри предмети за кои постои соменение дека се ...
сите 45 | | | веќе видена

Божидар Дачиќ со пиштол го уби својот син Мирослав, сопругата Рада и шурата Павла, а снаата Горица тешко ја ранил, па потоа со велосипед отишол до најблиската ...
сите 44 | | | веќе видена

Генетиката на Жељко Јоксимовиќ е одговорна за тоа што неговата сопруга Јована носи близнаци, дознава српски Курир. Имено, мајката на пејачот Весна исто така ...
сите 29 | | | веќе видена

Актерот Радован Вујовиќ во улогата во „Воена академија“, ги освои срцатата на девојките и жените ширум Балканот, а по неговото драматично заминување од ...
сите 14 | | | веќе видена

Андрес Ернс за „Noje Curher cajttung пишува: Иако од неодамна е отфрлена како плод на српската фантазија и страв, унијата на Албанија и Косово, албанскиот ...
сите 137 | | | веќе видена

Во судар кој околу полноќ се случил на раскрсницата на Душанова и Пантичава улица, во широкиот центар на Ваљево, едно лице е повредено, а бетонската бандера за ...
| | веќе видена

Поранешната учесничка на „Фарма“, Тамара Џуриќ која полека се опоравува по компликациите предизвикани од вадењето на силиконот во задникот, вели дека минала ...
сите 23 | | | веќе видена

Павел Мамаев, фудбалерот на Краснодар, и репрезентативец на Русија, се најде на мета на хакери кои учествуваа во порно фотките на неговата сопруга. Павел е во ...
сите 4 | | | веќе видена

Страшна несреќа се случи по мечот меѓу Меѓуопштинската лига „Млава“ меѓу Омладинци од Старчево и Драгош од Орешковиц. Фудбалерот на гостинскиот тим Саша ...
сите 9 | | | веќе видена

Секој пат кога ќе се појави некоја нова, до сега необјавена фотка од Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан, таа привлекува внимание, а така беше и овој пат ...
сите 21 | | | веќе видена

Беживотното тело на С.Л (73) од Ниш, кои се претпоставува дека починал пред три месеци, пронајдено е во неговата викендичка во Ниш. Телото било во поодмината ...
сите 23 | | | веќе видена

Судскиот процес во Њујоршкиот суд за случајот „Дојче телеком“ кој беше закажан за осми мај, во кој двајцата поранешни директори на „Маѓар телеком“ Елек Штрауб ...
сите 122 | | | веќе видена

Француската влада, како дел од билатералната политика за соработка со Македонија, финансираше студија за изградба на пречистителна станица за отпадни води за ...
сите 16 | | | веќе видена

том влезе европски дипломат во земјава, Ѓорѓе одма легнува на земја и се прави мртов. Има логика, зашто во својата ЕУ-Сорос параноја, Ѓорѓе ги доживува ...
сите 93 | | | веќе видена

Над стотина новинари, бизнисмени, адвокати и други јавни личности кои испратиле барање, добиле потврда од СЈО дека нелегално биле прислушувани, а добар дел од ...
сите 122 | | | веќе видена

next