Репортер

На естрадата е чест случај некои пејачи да немаат факултет или средно образование, но Стоја шокира со една друга приказна. Фолкерката од Србија не завршила ни ...
сите 8 | | | веќе видена

Многу топло време не очекува и од стартот на новата работна недела. До крајот на месецот продолжува периодот на многу топло време, со мaксимални температури ...
сите 89 | | | веќе видена

Опсежното соопштение од страна на мејнстрим медиумите за лажните климатски промени, доведе до тоа да голем број на луѓе, катастрофалното, вештачко предизвикано ...
сите 21 | | | веќе видена

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ТУРСКИОТ ГРАД АНКАРА ВЕРУВА ДЕКА ТУРЦИЈА Е НА „МЕТА НА ВЕШТАЧКИ ЗЕМЈОТРЕСИ“ Земјотресот со магнитуда од 6.3 степени во Егејското море на 12 ...
сите 110 | | | веќе видена

Во Палатата на Србија во 18 часот започна свечената инаугурација на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на која се очекуваат 5.000 гости, меѓу кои ...
сите 169 | | | веќе видена

Актерот Богуљуб Митиќ Ѓоша кој вчера почина денес е погребан во неговиот роден крај. Најмногу внимание привлече, а во исто време исполнет со смеа и болка за ...
сите 108 | | | прочитана: 154 | веќе видена

Речиси половина од сите работни места, би можеле да бидат автоматизирани со помош на компјутери во периодот на следните две децении, и „нути една влада, ниту ...
сите 15 | | | веќе видена

Разликата во резултатите на тестирањата во лабораторијата и во становите на потрошувачите, лежи меѓудругото, и во застарените методи на тестирања, но и во ...
сите 4 | | | веќе видена

Познато дека дека Јелена Карлеуша го следи секој чекор на модата. Чанти, гардероба и чевли пејачката комбинира без грешка, па не изненадува што е пример на ...
сите 5 | | | веќе видена

Управата на Трамп потврди дека ќе ја испрати кошаркарската ѕвезда Денис Родман во Северна Кореја, и со тој потег ќе го направи Родман, неслужбен амбасадор на ...
сите 77 | | | веќе видена

Смртта на Богуљуб Митиќ утрово ја потресе Србија, а покрај неговите најблиски, оваа тажна вест тешко ја примил и неговиот најдобар пријател Ивица Цветковиќ, со ...
сите 104 | | | веќе видена

По повод трачевите за наводната врска меѓу Марко Јариќ и Соња Вуксановиќ, се огласи и Гоца Тржан. И понатаму една од главните теми во медиумите и јавноста е ...
сите 83 | | | веќе видена

Зорка Митиќ, мајка на трагично починатиот актер Богољуб Митиќ Ѓоша, со неизмерна така откри дека нејзиниот син последните денови ги поминал под огромен ...
сите 108 | | | веќе видена

next