Репортер

Oбвинителството на Марко Зврлевски за Топ тема на ТВ Телма вечерва потврдиле дека ги поседуваат снимките од безбедносните камери кои вечерва телевизијата ги ...
сите 58 | | | веќе видена

Турските медиуми овие денови пишуваат за фотографиите на Душко Тошиќ, кој е фатен во ноќен клуб додека се забавува со мистериозна бринета. Репрезентативецот ...
сите 26 | | | веќе видена

Ајша Гадафи, ќерката на Моамер ел Гадафи, во интервју од средината на октомври зборува за револуцијата, животот во Либија, за татка си и љубовта кон ...
сите 7 | | | веќе видена

По долги години од врската која ја имал со сегашната српска пејачка, за времето минато заедно со Цеца проговори и нејзиното прво момче, Хајрудин Самарџиќ. ...
сите 37 | | | веќе видена

Фолк пејачот Пеџа Меденица денес стана татко. Тој и неговата сопруга Јована добиле син, а го крстиле Душан. Иако се заедно веќе 17 години, овој пар не се ...
сите 9 | | | веќе видена

Сигурно некогаш ви се случило во некоја ситуација кога сте сомневале дека имате змија во дворот или дека пак на некое патување во природа, сте се уплашиле кога ...
сите 8 | | | веќе видена

Фолк ѕвездата на Цеца Ражнатовиќ утре премиерно ќе го претстави новиот спот за песната “Anđeo drugog reda” во кој главната улога ја имаше манекенот кој веќе ...
сите 37 | | | веќе видена

По драмата која ја преживеа по операцијата на задникот, Тамара Џуриќ конечно ужива со најмилите во својот семеен дом. Тамара излезе од VMA, каде мина речиси ...
сите 10 | | | веќе видена

Стопанска комора на Македонија и официјално го предложи бизнисменот Кочо Анѓушев за кандидат за заменик-претседател на владата задолжен за економски прашања, ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска во организација на Амбасадата на Обединетото Кралство во Република Македонија, ...
сите 19 | | | веќе видена

„СДС не може да се помири со фактот што токму во време на ВМРО-ДПМНЕ се инвестираше во инфраструктурата како никогаш до сега. Се градат три автопати во исто ...
сите 180 | | | веќе видена

Три судења за познати случаи утре се закажани во Кривичниот суд. Напад во Собранието Првото судење е за нападите во Собранието од 27 април. Минатото рочиште ...
сите 95 | | | веќе видена

Службени лица на МВР што постапувале во истрагата за случајот „Сопот“ примениле тортура врз сведокот Рамадан Бајрами, утврдило Специјалното јавно обвинителство ...
сите 76 | | | веќе видена

На Градскиот Плоштад во Тузла се случи хорор кога син си ја избоде мајката со нож. Хоророт се случил во 12 часот попладнево на Градскиот Плоштад кога синот на ...
сите 6 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на денешната прес конференција која следеше по прес конференцијата на Специјалното јавно обвинителството кажа дека ...
сите 200 | | | веќе видена

next