Репортер

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по освојувањето на трофејот во Лига Европа, истакнал дека оваа сезона му била најтешка во кариерата. Португалецот ...
сите 152 | | | веќе видена

За неколку дена ќе се формира новата реформска Влада на Р.Мaкедонија и со брзо темпо ќе отпочне спроведувањето на вистинските реформи за подигнување на ...
сите 34 | | | веќе видена

Државниот завод за ревизија oткри серија забелешки за работата на Филозофскиот факултет во Скопје, за буџетската сметка за 2015 година. „Во деловодните книги ...
сите 6 | | | веќе видена

Владимир Путин се сретна вчера со претседателот на Македонија Ѓорге Иванов и во таа прилика, баш на Денот на словенската писменост, го прокоментира како ...
сите 157 | | | веќе видена

Иако уште од септември минатата година е во врска со 13 години помлад кошаркар Душко Буниќ, пејачката Дара Бубамара, досега избегнуваше да објави заеднички ...
сите 9 | | | веќе видена

Да се упати покана на Македонија за членство во НАТО веднаш и да се започнат преговорите за членство во ЕУ, побара денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола ...
сите 72 | | | веќе видена

Приоритет ни се докторите, а тоа значи дека и пациентите ни се подеднакво важни, изјави денеска новоизбраниот претседател на Лекарската комора на Македонија, ...
сите 25 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека неодамнешните истрели кои Јужна Кореја ги испукала на границата на двете земји се знак за предупредување за „непромислена воена ...
сите 99 | | | веќе видена

Во рамките на проектот „Мрежа на новинарите за слобода на медиумите во Македонија“ денеска беше одржан стручен состанок на тема „Подобрување на соработката ...
сите 9 | | | веќе видена

Малечката Анастасија Ражнатовиќ денеска полни 19 години, а Цеца и Вељко синоќа ја изненадија и ја изнесоа во ноќен провод, а журката траеше до раното утро. Со ...
сите 38 | | | веќе видена

Зијадин Села, лидерот на Движењето за реформи-ДПА, денеска дава исказ за инцидентите во Собранието. Села денеска ќе даде исказ во Основното Јавно Обвинителство ...
сите 267 | | | веќе видена

Студентите и специјализантите на Стоматолошкиот факултет при УКИМ бараат од ректорот Никола Јанкуловски да ја прифати кандидатурата на проф. д-р Ќиро Ивановски ...
сите 26 | | | веќе видена

Непознат вооружен сторител синоќа ограбил спортска обложувалница во трговскиот центар „Скопјанка“ во Скопје. МВР информира дека сторителот со закана со пиштол ...
сите 52 | | | веќе видена

Pо веста дека Канал 5 телевизија му ја откажала соработката на Васко Ефтов и неговата емисија во Центар, Миленко Неделковски во неговата „Дудинка“ тврди дека ...
сите 10 | | | веќе видена

next