Репортер

Ненаселениот италијански остров Заноне опкружен е со тиркизно мрое, сино небо, прекрасна природа и мрачно минато. Тоа што повеќето туристи денеска ги ...
сите 26 | | | веќе видена

Старлетата Станија Добројевиќ посака да се пофали со совршената фигура, но премногу се зигра во „фотошопот“, поради што фановите ја испрозиваа. Изгледа дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Џенет Џексон и Висам ал Мана официјално се венчаа во јануари во 2012 година, а три месеци потоа се откако се породила, пејачката побара од милијардерот развод. ...
сите 8 | | | веќе видена

„Платформата и албанскиот јазик не се на дневен ред, сега дискутираме по третата точка избор на членови на комисијата за избори и менувања„, во процедурална ...
сите 201 | | | веќе видена

Во страшна несреќа во селото Глоговиц кај Алексинца, настрада Маријана Петровиќ (46) и нејзиниот 16 годишен син, Д.М. Татко им за српски Телеграф раскажаа како ...
сите 12 | | | веќе видена

Наместо убава пролет, во Србија се појавија некои комбинации на есен и зима, па така е продолжена грејната сезона, а на сето тоа, многумина се жалат дека им е ...
сите 68 | | | веќе видена

Сестрите Барбара и Тина Шегетин од Ријека беа и тоа како приметени во последната сезона на „Големиот брат“ и тоа поради нивниот атрактивен изглед. Тина ...
сите 9 | | | веќе видена

Шеснаесеттото продолжение на конститутивната седница поминува во меѓусебната дискусија на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ. На дневен ред сѐ уште е дискусијата по ...
сите 62 | | | веќе видена

Европратеникот Едвард Кукан, известувач во сенка за Македонија во Европскиот парламент, во интервју за „Еуропиан Вестерн Балканс“ (European Western Balkans) ...
сите 42 | | | веќе видена

Ви пренесуваме дел од колумната на Ерол Ризаов за Утрински весник: Се сомневам дека некој на дуњава го знае одговорот на прашањето кога ќе падне старата и ќе ...
| | веќе видена

Случаите со пресудите за аферите Големото уво, Сина птица, а и последните судски пресуди поврзани со „бомбите“ мора да бидат земени предвид при одлуката на ...
сите 31 | | | веќе видена

Ставот на Ахмети дека клучот за излез од кризата е кај ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, директно води кон формирање широка коалиција или кон нов политички договор, сметаат ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за Здравство пред неколку години било запознаено со случајот на лажење пациентки од страна на Никола Дамчевски. Во разговор со директорката на ...
сите 47 | | | веќе видена

next