Репортер

Од време на време сонце, но главно, облачно време со повремени врнежи од дожд и температури кои во утринските часови ќе бидат во негатива а максималните ретко ...
сите 186 | | | веќе видена

Четири организации за заштита на животната средина денеска соопштија дека ќе испратат жалба до Европска комисија, во која ја обвинуваат Полска за кршење на ...
сите 2 | | | веќе видена

Одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да ги смени амбасадорите кои ги именувала претходната администрација не се однесува ниту на еден американски ...
сите 10 | | | веќе видена

Рада Манојловиќ е една од најзгодните српски пејачки. Ѕвездата на „Гранд“ гостуваше во најновата емисија на „Неделно попладне Ли Киш, а со својата појава ги ...
сите 2 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата скала ги погоди денеска Филипините, јави ТАСС, повикувајќи се на Геофизичкиот институт на САД. Силниот ...
сите 51 | | | веќе видена

Претседателот Доналд Трамп изјави дека многу работи и дека ноќе спие само меѓу четири или пет часа. Милијардерот е познат по своите твитови кои ги објавува ...
сите 3 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гевгелија Иван Франгов попладнево упати писмо со барање помош до евроамбасадорот Самуел Жбогар и грчкиот амбасадор во земјава Димитрис ...
сите 81 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, по наместа влажни коловози. На патниот правец Тетово – Попова Шапка, после Лисец, има магла со видливост 30 ...
сите 198 | | | веќе видена

Молк од Уставниот суд по пресудата на Европскиот суд за човекови права во Стразбур дека новинарите биле незаконски исфрлени од Собранието на 24 декември 2012. ...
сите 4 | | | веќе видена

Недоверба, местенки, заткулисни комбинаторики. Тое се зборовите што како описни беџови стојат прикачени на шинелот од процесот за состав на влада. Низ ...
сите 2 | | | веќе видена

Почна бесплатниот јавен превоз во Македонска Каменица што ќе го користат околу 600 лица, претежно пензионери од селските средини на општината, но и лица кои ...
сите 2 | | | веќе видена

Централното собрание на Демократската партија на Албанците (ДПА) утре во проширен состав ќе се состане во салата на Општина Тетово. Официјално од партијата не ...
сите 36 | | | веќе видена

Од СДСМ со писмено соопштение информираат за неправилности и злоупотреби во Општина Карпош. „Информираме за нелегално и недолично однесување во Советот на ...
сите 59 | | | веќе видена

next