Репортер

По четири неуспешни обиди на Специјалното јавно обвинителство да обезбеди судски налог за влез во податоците на најголемиот оператор во државата,тимот на ...
сите 56 | | | веќе видена

Комплексноста на ситуацијата во Македонија, во регионот и пошироко, во Европската Унија, налага земјава што побргу да најде излез од политичката криза, ...
сите 15 | | | веќе видена

Со жалење можеме да констатираме дека состојбата со слободата на медиумите минатата година се влошува во сите индикатори на истражувањето, како што е медиумско ...
сите 13 | | | веќе видена

Во текот на велигденските празници во Македонија ќе дојде до влошување на времето, па за Велигден ќе има и краткотрајни поројни дождови со грмежи, предупредува ...
сите 377 | | | веќе видена

Во тековните полемики и анализи за американските и глобалните последиците од победата на Доналд Трамп во САД, го слушам некни на радио познатиот професор по ...
сите 8 | | | веќе видена

Еден човек од рожајско село, кој сакаше да остане анонимен „поради наводна срамота“, тврди дека дал 2500 евра за да ја ожени девојката од околината Скадра, но ...
сите 25 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се рашири веста дека е исчезнато четиригодишно детенце од Неготино, а по ова цела полиција се крена на нозе. Полициски службеници ...
сите 3 | | | веќе видена

Десетина минути по полноќ на локалниот пат Гостивар-село Куново, возило „Опел Аскона“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 56-годишниот Љ.Д. од ...
сите 50 | | | веќе видена

Заменикот на постојаниот претставник на Русија во ООН Владимир Сафронков побара од британскиот колега Метју Рајкрофт да не ја навредува Русија „Вие се ...
сите 8 | | | веќе видена

Во Основниот Суд Куманово денеска е одложено рочиштето против обвинетиот 30-годишен кумановец Бобан Илиќ кој е осомничен за убиство на четиригодишниот Алмир ...
сите 8 | | | веќе видена

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) и Здружението на судската администрација (ЗСА), тврдат дека ...
сите 20 | | | веќе видена

next