Репортер

Овој овошен колач ќе ве воодушеви. Се што ви е потребно е: 1 замрзнато лиснато тесто 2 црвени јаболка 1 лажица брашно 3 лажици слатко од кајсија цимет и шеќер ...
сите 20 | | | веќе видена

По повод катастрофалните пожари кои се случија ширум Хрватска, српскиот водител се огласи на својот Твитер налог. Додека бројни јавни личности изразуваа жалење ...
сите 44 | | | веќе видена

Се каела полни 10 години, а потоа стигна и наградата од Бога, и тоа на истиот ден кога го сторила својот грев. Приказната која ви ја носиме на денот на Свети ...
сите 33 | | | веќе видена

Најмалку 547 момчиња од познатиот германски католички хор во Регенсбург станале жртви на физичко насилство и сексуална злоупотреба, вклучувајќи и силувања, во ...
сите 22 | | | веќе видена

Сериозна катаклизма ја очекува Земјата по ерупцијата на 16 јули… Короналната експлозија буквално ќе ја удри Земјата, а светлината на најголемата ѕвезда – ...
сите 10 | | | веќе видена

Патниците на луксузен крузер кој плови за Хаваи доживеаја многу непријатно изненадување, парчиња смрзнат органски отпад од тоалет им паднале врз глава. Боинг ...
сите 13 | | | веќе видена

УБИЕНН ПОД СОМНИТЕЛНИ ОКОЛНОСТИ – СО ДВА КУРШУМИ ВО ГРБ, А ПАРИЧКНИКОТ НЕ МУ Е НИ ДОПРЕН Во Вашингтон, под сомнителни околности е убиен поранешниот соработник ...
сите 2 | | | веќе видена

Нованарската работа секако не е лесна, а тоа посебно се однесува на водителите кои се јавуваат во живот во програм пред милионскиот аудиториум. Водителката на ...
сите 2 | | | веќе видена

За преубавиот, а судејќи по се останато и навистина опасниот остров Кох Тао во Тајланд пишувано е многу, а најнова негова жртва е Елис Деламан, 30-годишна ...
сите 7 | | | веќе видена

Бранислава веќе неколку дена ужива со синот во Лозница, од каде го покажа своето вистинско лице. Додека Аца Лукас настапува по црногорското крајбрежје, ...
сите 44 | | | веќе видена

Несекојдневна сцена на венчавка во Србија, објави анонимна девојка која викендов и се мажела најдобрата другарка , па како што е редот таа била поканета да ...
сите 25 | | | веќе видена

Откако по песната „Чка космичка“, и честите појавувања во емисии се врати во жижата на јавноста, Индира Арадиновиќ Инди, секој ден приредува некое ново ...
сите 6 | | | веќе видена

next