Репортер

13 годишниот Димитриј Глисиќ почина во Клиничкиот центар во Србија. Тој минатата сабота се здоби со тешки телесни повреди возејќи велосипед, во центарот на ...
| | веќе видена

Рафаел Надал ја освои титулата на Мастерсот во Монте Карло. Тој во два сета 6:1, 6:3 беше подобар од Алберт Рамос-Вињолас. Шпанецот Рафаел Надал испиша ...
сите 78 | | | веќе видена

Во пожар кој рано утринава изби во куќата во Сремчица, настрада момче (28). Според првичните информации, тој живеел во куќата која изгорела до темел. Пожарот ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на Филипините Родриго Дутерте предупреди денеска дека би можел да биде „50 ПАТИ“ полош од муслуманските ектремисти во таа земја, откако јавно ...
сите 8 | | | веќе видена

Секоја жена која некогаш ќе се сретне со фраер кој има мал пе**с знае дека тоа баш и не е некоја идеална ситуација ГОЛЕМИНАТА не е важна… но понекогаш е. ...
сите 5 | | | веќе видена

Многумина имаат проблем со непријатниот здив, испуканите усни и нападите на главоболка. Овие симптоми можат да настанат поради сериозни здравствени проблеми, ...
сите 5 | | | веќе видена

„Der Hungerplan“ што во превод на македонски значи „План за град“, бил план на нацистичката врхушка на Третиот рајх развиен во време на Втората светска војна. ...
сите 5 | | | веќе видена

Кога сме секојдневно под стрес и постојано брзаме по некоја цел, често забораваме на оние основни човекови вредности. Се досетуваме, за жал, дури кога ќе не ...
сите 23 | | | веќе видена

Апелациониот суд во Белград правосилно ја осуди на 13 години затвор Јасмина Цветковиќ (40) затоа што пред две години го убила тогашниот нејзин дечко Милан ...
сите 3 | | | веќе видена

Како е да седите во кафуле и да пиете кафе во две држави. Можно е! Границата меѓу Холандија и Белгија минува низ градината на едно кафуле во малото селце Барле ...
сите 5 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осуди изјавата на градоначалникот на Дебар, Ружди Лата, која, како што велат, го уништува духот на соживотот и длабоко го поткопува ...
сите 50 | | | веќе видена

Во мај 2017 година Николина Ковач и Саша Капор, прославија 3 години од романтичното венчавање во Белград. Во пресрет на годишнината Саша проговори за односот и ...
сите 3 | | | веќе видена

Акцијата за собирање потписи за иницијатива до Собранието за измена на закони и подзаконски акти за соодветни права на децата со посебни потреби, денес се ...
сите 46 | | | веќе видена

Околу 60 илјади денари биле одземени од двте цркви во манастирскиот коплекс во Лешок во текот на изминатата недела за што се сомничат четири лица, информираше ...
сите 22 | | | веќе видена

next