141 новозаразени од Ковид-19, почина пациент од Скопје

2 копии
20 копии
3 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 18790, бројката на оздравени пациенти е 15341, на починати е ...
| | веќе видена | слични

Ако во текот на есенските и зимските месеци нагло се зголеми бројот на пациенти болни од ковид и доколку Владата повторно донесе одлука ГОБ „8 Септември“ да ...
| | веќе видена | слични

Капацитетот  на  Инфективното одделение во прилепската болница од 30 хоспитализирани со недели е исполнет .Иако по протокол не смеат да бидат повеќе од 18. ...
| | веќе видена | слични

Во болнички услови по компликации од ковид-19 починаа 3 лица, пациент од Скопје на 81 година, од Кичево (67) и од Струга (77), а во последните 24 часа се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 333 | | | веќе видена

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 388 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 130 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција постапува и во фаза на предистрага е случајот со Еуростандард банка изјави директорот на Управата Арафат Муареми за емисијата ...
сите 150 | | | веќе видена

Уште тројца наставници и 13 ученици се во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци, а спроведени се и анкети и дезинфекција, за МИА потврди ...
сите 221 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 149 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 339 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

141 новозаразени од Ковид-19, почина пациент од Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: