Гимназијалците во Дебар најавуваат бојкот доколку не им се овозможи настава со физичко присуство


Учениците од гимназијата „28 Ноември“ во Дебар до управата на училиштето најавиле дека ќе го бојкотираат стартот на учебната година, доколку не им се овозможи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ученици од Куманово денеска излегоа на мирен протест и побараа настава со физичко присуство во училиштата. На протестот учествуваа ученици кои следат настава ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Ученици Македонци и Албанци денеска се обединија во Куманово на заеднички протест против онлајн наставата.Околу 14 часот учениците од основни и средни училишта ...
| | веќе видена | слични

Мајкрософт тимс не може да биде замена за националната платформа, вели експертот за методика во онлајн настава Николче Шулевски. Тој смета дека итно треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Словенија веќе нема да биде задолжително носењето на заштитни маски во училиштата и градинките. Учениците од основните и средните училишта, во рамките на ...
| | веќе видена | слични

Преку стотина семејства од Охрид немаат услови да обезбедат онлајн настава за своето дете.Многу семејства воопшто немаат компјутер, или имаат еден кој за учење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мерката задолжително носење маска и на отворено се уште не е објавена во Службен весник, исто како и останатите мерки кои синоќа со усвојување на измените и ...
сите 409 | | | веќе видена

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 451 | | | веќе видена

Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на КОВИД-19, но таа работи надвор од оваа општина, потврди за МИА д-р Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог ...
сите 509 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска потврди дека неговиот владин колега и сопартиец, Оливер Спасовски, е хоспитализиран на Инфективната клиника во ...
сите 220 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, откако дневните статистики покажуваат рекорден број на починати лица од коронавирус, посочува дека состојбата станува ...
сите 163 | | | веќе видена

Љупчо Николовски, вицепремиерот за борба против корупција, рече дека спојувањето и намалувањето на државните институции ќе започне следната година и дека во ...
сите 223 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз смета дека надлежните власти треба да преземат итни и храбри чекори во борбата против аерозагадувањето кое со почетокот на грејната сезона ...
сите 18 | | | веќе видена

Опозицијата сериозно размислува да побара одложување на предвремените локални избори во Штип кои треба да се одржат на 10-ти декември, изјави лидерот на ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гимназијалците во Дебар најавуваат бојкот доколку не им се овозможи настава со физичко присуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: