Четвртиот пакет мерки е во вредност од 350 милиони евра


2 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со силна, ефикасна и навремена поддршка за компаниите погодени од негативните економски последици ...
| | веќе видена | слични

Една од мерките за помош на приватниот сектор, предвидени со четвртиот пакет економски мерки е Државната кредитна гаранција, истакна на прес-конференција, ...
| | веќе видена | слични

Четвртиот пакет економски мерки обезбедува 470 милиони евра за спас на работни места, за зајакнување на приватната потрошувачка и за конкретна помош за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата предводена од СДСМ го креираше четвриот пакет мерки од 470 милиони евра наменети за помош на бизнисот и граѓаните за излез од кризата предизвиканата од ...
| | веќе видена | слични

Мерките посветуваат особено внимание на самостојните вршителни на дејност, занаетчиите, кои се погодени од негативните последици од глобалната криза ...
| | веќе видена | слични

СДСМ денеска најави дека со четвртиот пакет на економските мерки се предвидува намалување на ДДВ од 18 на 5 отсто за занаетчиските услуги и производи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

-Еден од приоритетите за финансирање преку четиригодишната Рамка за соработка со Светска банка е Интегрираниот информациски систем за управување со финансии – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 328 | | | веќе видена

Даниловски Драган, еден од врвните епидемиолози во земјава, ги повика пратениците побргу да го направат Собранието функционално и навреме да се изгласаат ...
сите 322 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 154 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четвртиот пакет мерки е во вредност од 350 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: