Стопанските комори задоволни од четвртиот пакет мерки


Вицепремиерот за економија Fатмир Битиќи во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77 зборуваше за четвртиот пакет економски мерки за подршка на стопанството и на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на Емисијата Стадион на Канал 77, во која како гости беа вицепремиерот за економски прашања Фатмир Бесими и професорот на Економскиот факултет при УГД ...
| | веќе видена | слични

Бранирмир Јовановиќ, професор и економист од Виенскиот институт за меѓународни економски студии, како гостин во емисијата Стадион на Канал 77, зборува за ...
| | веќе видена | слични

Економијата во време на корона и што ќе се случува на економски план во толку многу очекуваниот и посакуван пост-корона период, беше темата во денешната ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за магазинот „Капитал”, вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи најави создавање ...
| | веќе видена | слични

„Големите стратешки документи мора да бидат донесени преку вклучување на сите релевантни чинители и тие да бидат следени и почитувани без разлика на тоа кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новите економски мерки од четвртиот пакет за поддршка на стопанството ќе почнат да се користат од наредната недела, најави денеска вицепремиерот, Фатмир ...
| | веќе видена | слични

Четвртиот пакет економски мерки на Владата со примена почнува наредната недела. Први на дневен ред пред пратениците треба да се најдат измените што ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од денеска маски мора да се носат и на отворено, а забрането е и групирање на повеќе од 4 лица надвор после 22 часот. Мерката која што министерството за ...
сите 499 | | | веќе видена

Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на КОВИД-19, но таа работи надвор од оваа општина, потврди за МИА д-р Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог ...
сите 493 | | | веќе видена

 Оваа опција ќе биде достапна од понеделник во поликлиниката „Ѓорче Петров" за сите граѓани што сакаат да направат тест, појаснува Директорот на здравствениот ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 102 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 143 | | | веќе видена

Прес-конференција на заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски.
сите 326 | | | веќе видена

– Ќе биде направена епидемиолошка анкета на пратеничката Славјанка Петровска од СДСМ, која вчера на својот фејсбук-профил објави дека е позитивна на Ковид-19. ...
сите 88 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз смета дека надлежните власти треба да преземат итни и храбри чекори во борбата против аерозагадувањето кое со почетокот на грејната сезона ...
сите 64 | | | веќе видена

Германија повторно потенцира дека цел на германското претседателство со ЕУ е одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија до крајот на ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанските комори задоволни од четвртиот пакет мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: