Туристичката сезона е при крај: Еден добар месец не може да покрие дванаесет лоши

Најкусото резиме од крајот на оваа ковид-19 туристичка сезона е дека таа траеше еден и пол месец, а сосема ги смени и навиките, но и гостите. Наместо од мај до ...
| | веќе видена | слични

Годинава бројот на кражби од ситниот инвентар од хотелите низ земјава е зголемен, недостигаат чаши, пешкири, па и тави, со што на хотелиерите им е нанесена ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Прометот од продажба на услугите во второто тримесечје од годинава во однос на истиот период лани забележува пад од 34,8 отсто, објави Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични

Оваа 2020 година ќе помине со многу мал број на склучени бракови. Поради пандемијата на коронавирусот, драстично е намален бројот на нови брачни заедници. Ова ...
| | веќе видена | слични

Откако почна Ковид кризата во земјава имало бројни поплаки од граѓаните во Организацијата за заштита на потрошувачи. Дел од нив се однесувале за поскапувања на ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги обвини министерот за здравство Венко Филипче и Комисијата за заразни болести за вчерашните 870 нови заболени од ковид-19 и 14 починати и побара ...
сите 486 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 270 | | | веќе видена

Македонија има најголема смртност во светот на милион жители од Ковид во последните неколку недели, а кај власта изостанува одговорност, обвини Вело Марковски, ...
сите 265 | | | веќе видена

НОВ РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2647 тестирања, а регистрирани се 870 нови ...
сите 146 | | | веќе видена

Опозицијата сериозно размислува да побара одложување на предвремените локални избори во Штип кои треба да се одржат на 10-ти декември, изјави лидерот на ...
сите 221 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски е позитивен на ковид-19 и e хоспитализиран на Инфективната клиника, а неговата состојба е стабилна. Рашковски ...
сите 389 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска организира протести во пет градови поради големото загадување на воздухот. Протестите ќе започнат во 19 часот, а ќе се одржуваат во Скопје ...
сите 90 | | | веќе видена

Советникот на премиерот Зоран Заев, Марјан Забрчанец, на својот Фејсбук профил посочува дека денеска се тестирал и испаднал позитивен на коронавирус.
сите 75 | | | веќе видена

Германија повторно потенцира дека цел на германското претседателство со ЕУ е одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија до крајот на ...
сите 362 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристичката сезона е при крај: Еден добар месец не може да покрие дванаесет лоши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: