Хотелиерите среќни што имале гости, им простуваат на туристите што си заминале дома со тави и со пешкири

Годинава бројот на кражби од ситниот инвентар од хотелите низ земјава е зголемен, недостигаат чаши, пешкири, па и тави, со што на хотелиерите им е нанесена ...
| | веќе видена | слични

Во следните недели, Тајланд сака да ги пушти туристите во земјата за прв пат од март - но, само долгорочни одмори кои ќе останат во земјата неколку месеци. ...
| | веќе видена | слични

Дали некогаш сте напишале негативен коментар за некој хотел во кој сте престојувале? Ако е така, тогаш знаете колку проблеми може да ви донесе - лоши коментари ...
| | веќе видена | слични

Американецот Весли Барнс, кој што работи на Тајланд е уапсен поради наводно нанесување штета на угледното одмаралиште „Си Вју“ на островот Кох Чанг. Господин ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што можете да забележите огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 427 | | | веќе видена

Во моментов членови на Комисијата за заразни болести и министерот за здравство, Венко Филипче имаат состанок во Владата со премиерот Зоран Заев каде ...
сите 384 | | | веќе видена

Дипломатски извори во МНР споделуваат дека последниот предлог на официјална Софија е дека премиерите Заев и Борисов за време на предвидената средба на 11ти ...
сите 277 | | | веќе видена

По наредба на Обвинителството за организиран криминал и корупција, полицијата утрово го приведе Ристо Новачевски, кум на Никола Груевски, а кој се товари за ...
сите 51 | | | веќе видена

Кризата предизвикана од КОВИД-19 силно ги погоди нискодоходовните групи граѓани кои најчесто работат на нископлатени работни места или се дел од неформалната ...
сите 61 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хотелиерите среќни што имале гости, им простуваат на туристите што си заминале дома со тави и со пешкири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: