Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги продолжи протестите

Поранешниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев кој пред некој ден се повлече од оваа партиска функција поради лични причини, на својот фејсбук ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот Игор Јанушев кој пред два дена од лични причини поднесе оставка од позицијата генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ ја открива шемата создадена во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

До пред некој ден на одредени портали бев најлошиот, најнесоодветниот, најнегативниот лик … сега, на истите тие портали сум добриот, исправниот, позитивниот ...
| | веќе видена | слични

Јавноста очекуваше попрецизни информации, но досегашниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, се досега не ги открива личните причини за неговата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Досегашниот генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев си поднел оставка на таа функција од лични, односно од приватни причини, изјави доцна синоќа, на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа во Скопје се регистрирани 325 нови случаи на коронавирус, а оздравени се 89Починати во Скопје ...
сите 916 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 163 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Ненад Јовановиќ во емисијата 24 анализа рече дека Македонија е земјоделска земја и не сме буржуаска средина и затоа проектот од типот на ...
сите 265 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 157 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски се премисли - се откажа од преговори за законот со кој Владата добива овалстувања мерките што ќе ги носи да поминуваат само со одлука на ...
сите 82 | | | веќе видена

Вкупниот финансиски износ на третата бескаматна кредитна линија со грант компонента наменета за микро и мали претпријатија погодени од КОВИД-19 (Ковид 3) е 31 ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги продолжи протестите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: