СЕ ОГЛАСИ ЈАНУШЕВ, НО НЕ ГИ КАЖА ЛИЧНИТЕ ПРИЧИНИ - ВМРО-ДПМНЕ е мојот дом


Јавноста очекуваше попрецизни информации, но досегашниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, се досега не ги открива личните причини за неговата ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ го изгласа Ѓорѓија Сајкоски за нов генерален секретар на партијата.Ѓорѓија Сајкоски е роден во Кичево и е доктор на историски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски е единствениот носител на одговорноста за поразите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска во гостувањето на Топ Тема на Телевизија Телма, Ивица ...
| | веќе видена | слични

„Не е точно дека ВМРО-ДПМНЕ нема демократски капацитет, туку единствен што тоа го нема е лидерот Христијан Мицкоски, изјави во „10 Минути“ на ТВ21 Игор Есмеров ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е единствениот одговорен за изборните порази на партијата, изјави поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 467 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во Скопје во последните 24 часа се регистрирани 272 нови случаи на коронавирус, а оздравени се 71. Битката со ...
сите 797 | | | веќе видена

Антонио Милошоски пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа посочи дека неговата пратеничка група побарала дополнително време да го разгледа ...
сите 218 | | | веќе видена

Нa 23 октомври - Денот на македонската револуционерна борба и на денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, опозициската партија ...
сите 145 | | | веќе видена

Владата преводена од СДСМ да се грижеше за граѓаните немаше Македонија денес да тоне во сиромаштија. Зоран Заев во ек на криза остави над 40.000 граѓани на ...
сите 76 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 182 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на лицата кои се згрижени на одделот за болни или позитивни на Ковид-19 во Општа болница со проширена дејност во Кочани, откако пред три дена ...
сите 204 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ОГЛАСИ ЈАНУШЕВ, НО НЕ ГИ КАЖА ЛИЧНИТЕ ПРИЧИНИ - ВМРО-ДПМНЕ е мојот дом

Од:
До кого (е-маил):
Порака: