Палевски е во добра здравствена состојба, напаѓачите лесно можат да се најдат преку безбедносните камери

Љупчо Палевски е во добра здравствена состојба по вчерашниот брутален напад пред неговиот дом во Скопје. Уредникот на Инфомакс Александар Митовски објави ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Сотир Костов политичкиот аналитич вечерва во Алфа телевизија посочи дека македонското општество е западнато во општествена аномија или беззаконие во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичкиот аналитичар Сотир Костов, вечерва во Алфа телевизија во „Што не е јасно“ истакна дека е згрозен од насилството кое власта структурно го прави врз ...
| | веќе видена | слични

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство се уште молчи за изјавите кое за време на гостување на Телевизија Алфа, во врска со нападот врз него ги даде Љупчо Палевски- Палчо, ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Палевски, претседател на движењето Трета вечерва во изјава за ТВ Алфа кажа дека премиерот Зоран Заев и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Палевски – Палчо, активист и лидер на движењето „Трета“ вечерва на Алфа телевизија со шокантни обвинувања кон власта за нападот и истрагата која се води, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 603 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 130 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција постапува и во фаза на предистрага е случајот со Еуростандард банка изјави директорот на Управата Арафат Муареми за емисијата ...
сите 159 | | | веќе видена

Уште тројца наставници и 13 ученици се во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци, а спроведени се и анкети и дезинфекција, за МИА потврди ...
сите 242 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 149 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест, како што наведуваат, против „мафијата, за правда и слобода“, нагласи дека доколу владата ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Палевски е во добра здравствена состојба, напаѓачите лесно можат да се најдат преку безбедносните камери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: