Реваншизам кон неистомисленици, метод на власта за замолчување и дефокус од реалните проблеми во државата


Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
| | веќе видена | слични

Како може ти да се однесуваш со лидер на опозиција како он да е власт, како он да треба да одговара за ова што се случува, запраша новинарот Љупчо Златев во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новинарот Љупчо Златев во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа истакна дека тој самиот е жртва на нарачано обвинение за одавање ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешното судење скопскиот кривичен суд дозволи адвокатот на обвинетиот новинар Љупчо Златев да изврши увид во тајните документи за кои му се суди на ...
| | веќе видена | слични

Во Основниот кривичен суд Скопје денеска се одложи рочиштето во судскиот процес кој Обвинителството го покрена против новинарот и уредник на порталот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес во 9:30 часот во Основниот кривичен суд Скопје, требаше да се одржи првото рочиште во судскиот процес кој Обвинителството го покрена против новинарот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утре во 9:30 часот во Основниот кривичен суд Скопје, ќе се одржи првото рочиште во судскиот процес кој Обвинителството го покрена против новинарот и уредник на ...
| | веќе видена | слични

Љупчо ЗЛАТЕВ Самиот процес е како од роман на Кафка, ако се има предвид дека ме теретат за оддавање на службена тајна, а документите кои ги објавив се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во услови кога состојбата со коронавирусот во земјата е алармантна, бројот на заразени е троцифрен и континуирано расте насекаде низ државата од клучно ...
сите 588 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Во вчерашната изјава за медиумите, директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби д-р Милена Стевановиќ информираше дека е започната ...
сите 150 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09: 50 часот било пријавено дека во Штип, на крстосницата на улиците „Партизанска“ и „Сремски фронт“, патничко возило „цитроен ...
сите 189 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека СДСМ лаже дека во Законот за заштита од заразни болести предлага мерки за борба против ...
сите 154 | | | веќе видена

Дали олеснувањето на должничкиот товар со одложување на плаќањето на кредитите, кое траеше шест месеци, сега ќе им предизвика нови главоболки на граѓаните? Ова ...
сите 95 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 107 | | | веќе видена

Бугарија не бара од Северна Македонија промена на Уставот и решението не е преку потпишување на нов договор. Ние веќе имаме договор и треба да ги решаваме ...
сите 308 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реваншизам кон неистомисленици, метод на власта за замолчување и дефокус од реалните проблеми во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: